obostrzenia
Źródło: mazowiecka policja

Kierowco, od 28 grudnia obowiązują dodatkowe obostrzenia. Za ich złamanie czekają drakońskie kary

Piotr DutkaPiotr Dutka
22 Grudnia 2020

Obostrzenia, które wprowadził polski rząd w związku z sytuacją epidemiologiczną, dla wielu osób są po prostu niezrozumiałe. Od 28 grudnia w życie wchodzą dodatkowe przepisy, których złamanie skutkować będzie surową karą. Kierowco, co może być podstawą do twojego ukarania?

Czekają nas dodatkowe obostrzenia. Od 28 grudnia musisz szczególnie uważać. Kwota mandatu za łamanie przepisów nie jest niska.

Pandemia koronawirusa Covid-19 skutecznie sparaliżowała wiele aspektów codziennego życia. Niestety, ale skutki tego negatywnego zjawiska będą odczuwalne przez długi okres.

Równie odczuwalne, a co za tym idzie irytujące, są wprowadzane kolejne obostrzenia, które w zamyśle mają zmniejszyć transmisję wirusa. Niestety, ale większość z nich wpływa w negatywny sposób na jakość życia obywateli.

Wielu z nas zastanawia się co nowego, czeka nas w okresie świątecznym. Odpowiedź jest bardzo prosta. Kolejne obostrzenia, których złamanie może być usankcjonowane surowym mandatem. Wychodzi na to, że w tegoroczne święta okazji do utraty gotówki, będzie co niemiara.

Oto najważniejsze informacje dotyczące wprowadzonych obostrzeń. Kierowco, musisz mieć się na baczności.

  • Rozszerzone obostrzenia będą obowiązywać od 28 grudnia do 17 stycznia. W założeniu ich termin upłynie wraz z końcem ferii, które w wyjątkowo w tym roku będą miały miejsce od 4 do 17 stycznia.
  • Zamknięte zostają hotele, schroniska oraz kurorty. Dla fanów zimowego szaleństwa mamy złe wieści. Zamknięciu ulegają również stoki narciarskie.
  • W kraju będzie obowiązywać 10-dniowa kwarantanna dla osób, które przyjadą zza granicy.
  • Podtrzymane zostaną aktualne obostrzenia dotyczące liczby osób w transporcie miejskim.
  • Nakaz zakrywania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej.
  • W Sylwestra od godziny 19 do 6 rano obwiązuje zakaz wychodzenia z domów.
Wielka tragedia na DK74. Kierowca ciężarówki zginął w koszmarnych okolicznościachWielka tragedia na DK74. Kierowca ciężarówki zginął w koszmarnych okolicznościachCzytaj dalej

Obostrzenia zostały wprowadzone po to, by ograniczyć kontakty międzyludzkie. Polacy rozgoryczeni decyzją rządu.

Nieoficjalnie można mówić o swego rodzaju kwarantannie narodowej. Okres od 28 grudnia do 17 stycznia będzie stał pod znakiem sporych ograniczeń, które na dłuższą metę mogą być bardzo uciążliwe.

Mandat, jaki można otrzymać, za złamanie obostrzenia dotyczącego Sylwestra będzie bardzo bolesny. Kara, za łamanie przepisów związanych z pandemią wynosi w naszym kraju 1000 złotych.

Przemieszczanie się w noc sylwestrową będzie dozwolone jedynie w dwóch przypadkach. Wówczas gdy wykonujemy swoje czynności zawodowe lub wykonywania działalności gospodarczej, oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb, które są ściśle powiązane z aspektami życia codziennego.

Niestety, ale konsekwencje nierozmyślnych działań mogą być znacznie gorsze. Specjalna ustawa dotycząca zwalczania chorób zakaźnych, pozwala państwowemu inspektorowi sanitarnemu nałożyć karę od 5 do 30 tys. zł.

Dotyczy ona osób przemieszczających się pieszo, jak i samochodem. Jedyną radą na uniknięcie kary, jest jedynie pozostanie w naszych domach.

Niestety, ale to nie pierwszy raz, kiedy troska rządzących o obywateli przynosi odwrotny skutek od zamierzonego.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł