ZDrogi.pl
PiraciDrogowi.pl

PiraciDrogowi.pl

Nietrzeźwy kierowca przegrał walkę ze skuterem. Ekspresowo trafił w ręce policji - Wideo

26 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Pewien 61-letni mieszkaniec Olsztyna na długo zapamięta poniższy incydent, do którego doprowadził, będąc pod znacznym wpływem alkoholu. Mężczyzna nie opanował swojego skutera. Jego skrajna nieodpowiedzialność będzie go kosztować nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

Niestety, ale nietrzeźwi kierujący to bardzo poważny problem występujący na polskich drogach. Poprzez kompletny brak odpowiedzialności, narażają innych uczestników na poważne niebezpieczeństwo.

Antybohaterem poniższego materiału był pewien 61-letni mieszkaniec Olsztyna, który zdecydował się na pijacką jazdę po ulicach swojego miasta. Mężczyzna nie zważał, że był kompletnie pijany. Zdecydował się wsiąść za kierownicę skutera i wybrał się na przejażdżkę.

Incydent miał miejsce w niedzielę 11 kwietnia w okolicy ronda Bema w Olsztynie. Jeden ze świadków zdarzenia, bardzo szybko poinformował lokalne służby o zaistniałej sytuacji.

BMW pościg grupy SPEED

Pędziła jak szalona nowym BMW. Grupa SPEED nie miała dla niej żadnej litości

CZYTAJ DALEJ

Według wstępnych przesłanek mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących w ruchu drogowym, stracił panowanie nad jednośladem i zakończył swoją jazdą efektownym upadkiem.

Poniższe nagranie potwierdza wersję zdarzeń. Widać na nim, że wjazd na rondo, okazał się dla 61-latka zbyt ciężkim zadaniem, które przerosło jego zdolności motoryczno-mechaniczne.

Na miejscu bardzo szybko zjawiła się miejscowa policja, która od razu ustaliła, co było bezpośrednią przyczyną wypadku. Mundurowi od razu wyczuli od podejrzanego bardzo mocną woń alkoholu.

Zdecydowano się na badanie policyjnym alkomatem. Wynik nie był zbyt zaskakujący. Okazało się, że mężczyzna miał aż 2 promile w wydychanym powietrzu.

Teraz, kompletnie nieodpowiedzialny 61-latek odpowie za swój bezmyślny czyn. Wiadomo, że nasz kraj bardzo surowo karze nietrzeźwych kierowców, którzy stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, surowa grzywna, a także sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Warto podkreślić, że nie uniknie odpowiedzialności karnej za spowodowanie kolizji drogowej.

Źródło: PiraciDrogowi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl






Podobne artykuły

Śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego

Na drogach

Tragiczny wypadek w Lubuskim. Ojciec zginął na oczach trójki dzieci

Czytaj więcej >
Kierowca jechał samoróbką nocą bez świateł. Był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów

Na drogach

Nocą bez świateł jechał „samoróbką” - miał 3,5 promila​

Czytaj więcej >
KMP Ostrołęka

Na drogach

Osobówka wbiła się w bariery ochronne. Młody kierowca zginął w strasznych okolicznościach

Czytaj więcej >
Alkomat policyjny. Materiały Policyjne

Na drogach

Kościan. 18-latek jeszcze nie odebrał prawa jazdy, a już je stracił

Czytaj więcej >
16-latek rozbił toyotę rodziców. Materiały Policyjne

Na drogach

16-latek zabrał auto rodzicom. Jazdę zakończył na słupie

Czytaj więcej >
Kierowca ścigał się z motocyklistami, gdy jego partnerka zaciągnęła ręczny. Doszło do groźnego wypadku.

Na drogach

Kierowca ścigał się z motocyklistami, gdy jego partnerka zaciągnęła ręczny - Wideo

Czytaj więcej >