Nietrzeźwy kierowca wylądował kradzionym autem w rowie
Źródło: Materiały Policyjne

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Stycznia 2021

Nietrzeźwy kierowca wylądował kradzionym Volkswagenem w rowie. Zdołał nim przejechać raptem kilka kilometrów. Właściciel pojazdu krótko cieszył się z odnalezienia zguby. Do zdarzenia doszło we wtorek 19 stycznia w Złotym Stoku.

We wtorek, 19 stycznia, właściciel Volkswagena zgłosił kradzież auta spod jednego ze sklepów w miejscowości Złoty Stok.

Samochód szybko się odnalazł, choć właściciel nie miał zbyt wielu powodów do radości. Nietrzeźwy złodziej zdołał przejechać zaledwie kilka kilometrów i wylądował w rowie.

Nietrzeźwy kierowca kradzionego auta szybko wpadł w ręce policji

Do zdarzenia doszło we wtorek, 19 stycznia 2021 roku. Policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził, że zaparkował swoje auto pod jednym ze sklepów w Złotym Stoku, a gdy wrócił z zakupów, jego auta już nie było.

Nietrzeźwy kierowca wylądował kradzionym autem w rowie

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania skradzionego Volkswagena i niedługo później je odnaleźli. Włączyli sygnały świetlne i wydali polecenie zatrzymania pojazdu, ale kierowca zaczął uciekać w kierunku Kłodzka.

W trakcie pościgu mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu w miejscowości Mąkolno.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Nietrzeźwy kierowca wylądował kradzionym Volkswagenem w rowie

Auto wylądowało na dachu. Zarówno złodziejowi, jak i jego pasażerowi nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że 27-letni złodziej, który siedział za kierownicą, był nietrzeźwy - alkomat wskazał wynik 0,52 promila.

Mężczyzna usłyszał zarzuty krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu, niezatrzymania się do kontroli i prowadzenia pod wpływem alkoholu.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Najprawdopodobniej zostanie też obciążony kosztami wynikającymi z poważnego uszkodzenia skradzionego Volkswagena.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł