ZDrogi.pl
youtube

Youtube

Niecierpliwy kierowca przejechał na czerwonym. Policja szybko wkroczyła do akcji - Wideo

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Nie jest tajemnicą, że przejazd na czerwonym świetle, wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Jest to jedno z najpoważniejszych wykroczeń drogowych, które stwarza realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Nie bez powodu taryfikator kar jest w tym przypadku bardzo surowy.

Na własnej skórze przekonał się o tym pewien kierujący, który w kuriozalny sposób zlekceważył obowiązujące przepisy. Pogrążyła go własna niecierpliwość.

Kierowca SUV-a najwyraźniej bardzo się spieszył, bo gdy wszystkie samochody pokonały ruchliwe skrzyżowanie, zdecydował się ruszyć na czerwonym świetle.

Bardzo szybko pożałował swojej nieprzemyślanej decyzji. Nie spodziewał się, że tuż obok niego znajduje się nieoznakowany radiowóz.

Viral Hog

Niewiarygodny refleks ojca uratował życie syna. Samochód wbił się w ścianę - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Policjanci, widząc oczywiste przewinienie, niezwłocznie ruszyli za delikwentem i dokonali jego zatrzymania. Zapewne został on surowo ukarany za swoją nieodpowiedzialność.

Jeśli chodzi o polskie przepisy, kary za to przewinienie są bardzo wysokie. Za przejazd na czerwonym świetle można wyodrębnić dwa typu wykroczenia.

Mowa o sytuacji, gdy kierowca stworzył realne zagrożenie, bądź też znacząco utrudnił jazdę innym pojazdom, ponieważ gwałtownie zahamował, widząc żółte światło. Takie zachowanie wiąże się z otrzymaniem mandatu od 100 do nawet 300 złotych oraz 2 punktów karnych.

Jeżeli kierowca totalnie lekceważy przepisy i perfidnie przejeżdża na czerwonym, jest wówczas narażony na mandat w wysokości od 300 do 500 zł oraz 6 punktów karnych.

W dzisiejszych czasach, gdy postęp technologiczny jest szczególnie widoczny, policja nie musi złapać kierowcy na gorącym uczynku, by móc wystawić mandat. Na publicznych drogach są obecne specjalne rejestratory, dzięki którym można w łatwy sposób ustalić sprawcę wykroczenia.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >