ZDrogi.pl
Policja

Policja

Niebezpieczna kontrola drogowa. Agresywny kierowca zaatakował policjanta

17 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Do dantejskich scen doszło podczas policyjnej kontroli na terenie Mazowsza. 40-letni kierowca chcąc uniknąć zatrzymania, potracił interweniującego funkcjonariusza i chciał przejechać drogiego. Za swoje czyny już wkrótce odpowie przed sądem. Czeka go surowa kara.

Do tego niestandardowego incydentu doszło kilka dni temu na jednej z warszawskich ulic. Mundurowi patrolujący okolice zauważyli osobowego fiata, którego kierujący popełnił poważne wykroczenie w ruchu drogowym.

Policjanci bez chwili zawahania postanowili zatrzymać kierowcę. Jak się później okazało, nie było to proste zadanie.

W tym celu użyli sygnałów świetlnych, a także dźwiękowych, po czym nakazali kierowcy zatrzymanie pojazdu. Ten jednak nie reagował na polecenia i zdecydował się na ucieczkę.

Gdy stwierdził, że nie ma szans na zgubienie patrolu, zatrzymał się na poboczu.

Policjanci postanowili wówczas sprawdzić kierowcę oraz jego samochód. W chwili gdy jeden z nich podszedł do auta, kierujący pojazdem gwałtownie ruszył, potrącając policjanta drzwiami. 

Chwilę później ruszył w kierunku drugiego policjanta, jednak ten zdołał odskoczyć ratując się przed potrąceniem.

Kierowca fiata próbował uciec z miejsca zdarzenia. W pewnym momencie jechał pod prąd ulicą Pułkową. Na szczęście po krótkim pościgu został on zatrzymany przez policję.

40-letni mężczyzna został przebadany na obecność alkoholu. Badanie wykazało aż 1,7 promila w jego organizmie. W toku policyjnych działań wyszło na jaw, że do 2024 roku obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

40-latek już usłyszał zarzuty za naruszenia czynności narządu ciała powyżej dni 7, czynnej napaści na funkcjonariusza, sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, niezatrzymanie się do kontroli, kierowania w stanie nietrzeźwości i złamania zakazu sadowego - przekazała podinsp. Elwira Kozłowska ze stołecznej policji.

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdradzamy kilka ukrytych w wielu samochodach funkcji, o których mało kto ma pojęcie. Kilka z nich może uratować nam skórę.

Ukryte funkcje w Twoim samochodzie. O wielu nie masz najmniejszego pojęcia - Galeria

Zdradzamy kilka ukrytych w wielu samochodach funkcji, o których mało kto ma pojęcie. Kilka z nich może uratować nam skórę.

Zobacz galerię >

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl


Źródło: KRP VPiotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie muscle cary również powodują u mnie szybsze bicie serca. Z wykształcenia Politolog. Aktualnie studiuje zarządzanie w Sporcie na Uniwersytecie Jagiellońskim. W szeroko pojętym pojęciu motoryzacji interesuje się motorsportem oraz nowoczesnymi technologiami

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Groźna sytuacja podczas przejażdżki motocyklem. Mężczyzna miał sporo szczęścia

Czytaj więcej >
Wypadek drogowców na S12. Dostawczak wjechał w auto

Na drogach

Poważne zderzenie na S12. Kierowca staranował pojazd drogowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów

Czytaj więcej >

Na drogach

Policjant wybrał nietypowe miejsce na kontrolę. Kierowcy byli zaskoczeni

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Osobówka wbiła się w przystanek autobusowy

Czytaj więcej >