ZDrogi.pl
Nie żyje Sir Frank Williams

Photo by Zoran Kokanovic on Unsplash

Nie żyje Sir Frank Williams. Założyciel legendarnego zespołu F1

29 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 10 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Świat motosportu obiegły niedawno fatalne wieści. Nie żyje Sir Frank Williams - podał w niedzielę zespół z Grove. Założyciel legendarnej ekipy Formuły 1 miał 79 lat. Brytyjczyk zyskał jednak nieśmiertelność i zapisał się w historii, tworząc jeden z najlepszych teamów, który zdobył 16 tytułów mistrzowskich.

Z ogromnym skutkiem zespół może potwierdzić, robiąc to w imieniu rodziny Williamsów, że sir Frank zmarł w wieku 79 lat. Był założycielem i szefem zespołu Williams Racing” - napisał w mediach społecznościowych zespół z Grove.

Brytyjczyk trafił do szpitala w ostatni piątek 27 listopada w ciężkim stanie. Niestety lekarze nie zdołali uratować jego życia - legendarny założyciel zmarł w niedzielny poranek w otoczeniu rodziny.

Składamy hołd naszej ukochanej i inspirującej osobistości. Będzie nam bardzo brakowało Franka. Prosimy wszystkich przyjaciół i współpracowników o uszanowanie prośby rodziny Williams dotyczących prywatności w tym trudnym czasie” - dodano w komunikacie.

Brytyjski zespół zachęcił osoby chcące oddać hołd Frankowi Williamsowi, aby wpłacały datki na stowarzyszenie zajmujące się urazami kręgosłupa. Brytyjczyk od lat poruszał się na wózku inwalidzkim - wszystko przez wypadek samochodowy w południowej Francji po powrocie z testów F1.

Zespół Williams powstał w 1977 roku. Obecnie ma na swoim koncie aż 16 tytułów mistrzowskich. W historii zespołu znalazł się również polski akcent - w sezonie 2019 w jego barwach jeździł Robert Kubica. W zeszłym roku, ze względów finansowych, brytyjska rodzina postanowiła sprzedać ekipę, którą nabył fundusz Dorilton Capital z USA.

Nowe pytania na prawo jazdy 2021 r. Jeśli zdobędziesz 10 punktów to WIELKI SZACUN!

Pytanie 1 z 16

Czy inspektor transportu drogowego podczas kontrolowania pojazdu, który wykonuje transport drogowy, ma prawo weryfikować dane o pojeździe w Centralnej Ewidencji Pojazdów?

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: wp.pl

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

18-latka zginęła w wypadku. Jechała z parą bliźniaków. Nikt nie przyznał się do prowadzenia auta/Zdjęcie archiwalne z miejsca wypadku: KMP w Nowym Sączu

Aktualności

18-letnia Angelika zginęła w wypadku. Autem jechali bliźniacy. Żaden się nie przyznał

Czytaj więcej >
Od maja 2022 r. nowy wzór dowodów rejestracyjnych

Aktualności

Od maja 2022 r. nastąpi ważna zmiana. Opublikowało nowy wzór dowodu rejestracyjnego

Czytaj więcej >
Piłkarze Legii zaatakowani przez pseudokibiców

Aktualności

Autobus Legii zaatakowany przez pseudokibiców. Ucierpieli piłkarze

Czytaj więcej >

Aktualności

Dramatyczny finał egzaminu na „prawko". Auto wpadło do rzeki

Czytaj więcej >
Piotr Kraśko od sześciu lat jeździł bezprawnie samochodem

Aktualności

Piotr Kraśko od 6 lat bezprawnie jeździł samochodami. Został skazany

Czytaj więcej >
Nowe uprawnienia dla kierowców. Prezydent podpisał ustawę

Aktualności

Radni przegłosowali. Rondo Dmowskiego otrzyma nową nazwę

Czytaj więcej >