ZDrogi.pl
Youtube

Youtube

Nerwus w BMW bardzo się spieszył. Zdecydował się na bezmyślny manewr - Wideo

22 Października 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Wszechobecny pośpiech to smutna rzeczywistość dzisiejszych czasów. Niestety, ale w sporej liczbie przypadków prowadzi do nietypowych zdarzeń drogowych. W dobitny sposób ukazuje to poniższe nagranie. Kierowca BMW musiał się bardzo spieszyć, ponieważ jego manewr był kompletnie nieodpowiedzialny.

Piractwo drogowe to wciąż poważny problem polskich dróg. Niestety, ale liczne kampanie oraz zaostrzenie kar za łamanie przepisów ruchu, nie są w stanie skutecznie wyeliminować, bądź też zredukować bezmyślnych zachowań.

O tym, że drogowa patologia nie jest rzadkim zjawiskiem, a wręcz przeciwnie, ma się dobrze, świadczy poniższe wideo.

Bohaterem jest kierowca BMW, który chcąc zaoszczędzić kilkanaście sekund swojego cennego czasu, zdecydował się na skrajnie nieodpowiedzialny manewr.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Adam Kornacki

Adam Kornacki rywalizuje z influencerami. Rusza „Super Jazda”!

CZYTAJ DALEJ

Kierujący nie miał zamiaru czekać, aż samochód dostawczy wyprzedzi ciężarówkę. Sam wziął sprawy w swoje ręce i postanowił sfinalizować manewr, wykorzystując pas awaryjny.

Bardzo prawdopodobne, że nerwus w BMW początkowo znajdował się na lewym pasie. Widząc, że zapewne będzie musiał chwilę poczekać, zdecydował się na niebezpieczny ruch. W ułamku sekundy znalazł się na skrajnie prawym pasie.

Nie pomyślał, że mógł się na nim znajdować zatrzymany pojazd, który skutecznie zakończyłby jego brawurową jazdę. Widoczność w głównej mierze ze względu na gabaryty samochodu ciężarowego była znacznie ograniczona. Jeden błąd mógł mieć tragiczne konsekwencje.

Jak się okazuje, dla tego kierowcy każda sekunda jego życia jest na wagę złota. Nie pomyślał jednak, że splot nieszczęśliwych zdarzeń mógł pozbawić go życia w zaledwie ułamek sekundy. W każdym podobnym przypadku, wybór leży po stronie kierowcy.

Fiat 126p jakiego nie znałeś. Poczciwy maluch miał wiele wcieleń. Oto najlepsze - Galeria

Slajd 1 z 11

Fiat 126p BIS - Wikipedia/Dawid Skwarczeński

Fiat 126p BIS

W 1985 roku przystąpiono do prac konstrukcyjnych nad głęboką modernizacją Polskiego Fiata 126p. Celem było zastosowanie silnika chłodzonego cieczą, zwiększenie bagażnika oraz zastosowanie nadwozia trzydrzwiowego. Samochód miał być przeznaczony przede wszystkim na eksport. Produkcja Fiata 126 BIS rozpoczęła się 23 kwietnia 1987 w zakładach FSM w Tychach i trwała do czasu uruchomienia w 1991 produkcji modelu Cinquecento.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl;

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Piotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Nietrzeźwy kierowca wjechał ciężarówką do rowu. Miał ponad 3 promile

Czytaj więcej >

Na drogach

Rozbił Audi A6 w wyniku poślizgu. Jego reakcja była zaskakująca

Czytaj więcej >

Na drogach

Nowe znaki drogowe na polskich ulicach. Zaciekawią jedną grupę kierowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Kolizja podczas kierowania ruchem przez policjanta. Prosty błąd kierowcy fiata

Czytaj więcej >
Policjantki próbowały wrobić kierowcę w mandat? Bulwersujące nagranie

Na drogach

Policjantki chciały wymusić mandat? Jedna z nich użyła fałszywego nazwiska

Czytaj więcej >

Na drogach

Poważny incydent na Mazowszu. BMW wylądowało na dachu

Czytaj więcej >