BMW Serii 7
Źródło: Photo by BMW

Następna generacja BMW serii 7 będzie dostępna w wersji elektrycznej

Piotr DutkaPiotr Dutka
29 Marca 2020

W dzisiejszych czasach popularność samochodów na prąd masowo wzrasta. W odpowiedzi na współczesne trendy BMW, zdecydowało, że następna generacja popularnej serii 7, również będzie oferować silniki elektryczne

BMW ma zamiar wyeksponować swoją elektryczną technologię przy pomocy flagowego modelu

Niemiecki producent oficjalnie zapowiedział, że przyszła seria 7 będzie oferować 100% wersję elektryczną. Jest to swojego rodzaju odpowiedź na koncepcję Mercedesa, który również powoli przygotowuje w pełni elektryczną S klasę.

Według planów firmy, nowa siódemka ma zadebiutować na światowym rynku w 2022 roku. BMW będzie oferowało swoim klientom, cztery warianty układu napędowego. Klasycznego diesla, benzynę, hybrydę plug-in, a także po raz pierwszy wersję elektryczną (BEV).

BMW Seria 7

Ambitne cele sprzedażowe bawarskiej marki

Na ten moment niemiecki producent nie podał żadnych konkretnych wskazówek na temat swojej flagowego modelu. Przyszła seria 7 ma być głównym elementem strategicznym w poszerzaniu elektrycznego grona odbiorców. BMW chce sprzedać ponad milion samochodów hybrydowych do końca 2021 roku. Seria 7 ma być jednym z pięciu w pełni elektrycznych modeli samochodów bawarskiej marki. Ekologicznym klientom BMW będzie oferowało model i3, zbliżającego się wielkimi krokami Ix3 (ma zadebiutować do końca 2020) oraz dwie długo wyczekiwane premiery, które będą mieć miejsce w 2021 roku. BMW iNext oraz i4.

BMW Seria 7

Do 2023 roku liczba zelektryfikowanych modeli bawarskiej firmy wzrośnie do 25, z czego połowa ma być w pełni elektryczna. Według niemieckiego producenta taka taktyka jest dobrze przemyślana. Według wyliczeń popyt na tego typu oszczędne pojazdy będzie rósł w szalonym tempie. Sprzedaż w 2021 będzie o ponad połowę wyższa, niż w 2019. BMW przewiduje, że taki trend utrzyma się do 2025 roku i będzie generował wyższe przychody nawet o 30% w skali roku.

Następny artykuł