Ściana Pagani
Źródło: Marca

Najdroższa ściana świata . Pagani Zonda R nietypową ozdobą mieszkania

Piotr DutkaPiotr Dutka
31 Marca 2020

Zbudowano jedynie 15 egzemplarzy Pagani Zonda R, co czyni ten samochód jednym z najbardziej pożądanych pojazdów na planecie. Nietypowe zastosowanie dla tego modelu znalazł pewien miliarder. Auto warte 1.5 miliona euro zawisło jako oryginalna ściana w jednej z luksusowych posiadłości na Florydzie

Najprawdopodobniej najdroższa ściana na świecie

Użycie tak rzadkiego modelu, jakim jest Pagani Zonda R jako dekoracja mieszkania, dla wielu może okazać się zwykłym marnotrawstwem. Takich słów do serca nie wziąłby sobie pewien miliarder (nie wiadomo kto jest tym szczęściarzem), który postanowił wykorzystać pojazd jako swego rodzaju ścianę. Nie jest to tylko i wyłącznie dekoracja, która urozmaica wnętrze, ale w głównej mierze spełnia funkcję praktyczną, oddzielając salon od głównej sypialni.

pagani Zonda R SC

Pagani Zonda R niewątpliwie jest samochodem spektakularnym, pełnym gracji i wdzięku. Niemalowany korpus z włókna węglowego został zawieszony w powietrzu dzięki specjalnej strukturze z aluminium i włókna węglowego. Konstrukcja została opracowana przez studio architektoniczne Finishmycondo oraz Pagani. Cała instalacja jest przykręcona zarówno do podłogi, jak i sufitu i utrzymuje ciężar 1070 kg, czyli bazową wagę Zondy R.

pagani Zonda R SC

Pagani Zonda R, czyli prawdziwa gratka dla kolekcjonerów

Pagani Zonda R jest niezwykłym samochodem, któremu bliżej do bolidu rodem z Le Mans czy innej serii wyścigowej niż do zwykłego sportowego auta, którym każdego ranka można jeździć do sklepu po bułki. Niestety super sportowy pojazd prosto z Włoch nie jest przeznaczony do jazdy po zwykłych drogach publicznych, zostaje jazda po torze. Brak granic, limitów, sztywnych ograniczeń – tym kierował się Horacio Pagani, przy konstruowaniu Zondy R. Pod maską tej włoskiej bestii pracuje wspaniała V12 od AMG o pojemności 6 litrów. Generuje ona moc 750 KM i 710 Nm momentu obrotowego. Może inne samochody mają większą moc oraz osiągi, ale muszą dźwigać ciężkie nadwozia. Niektóre z nich ważą grubo ponad 1500 kilogramów. Zupełnie inaczej jest w przypadku Pagani Zondy R. Inżynieryjny majstersztyk jest otulony karbonowo-tytanowym nadwoziem wykonanym w technologii monocoque. To rozwiązanie nie tylko zwiększyło sztywność nadwozia, ale dzięki zastosowaniu tej technologii rodem z kosmosu, osiągnięto niezwykłą masę 1070 kg.

pagani Zonda R SC

Panu milionerowi zostaje pogratulować gustu oraz motoryzacyjnej wiedzy. Z pewnością ma też dobrą kolekcję samochodów (tylko prawdziwy pasjonat samochodowy może wpaść na pomysł umieszczenia takiego hipercara w swoim salonie). Szkoda, że w tej chwili ten niezwykły samochód wyścigowy osiągający prędkość 350 km / h nie ryczy. Cóż, miejmy nadzieję, że takie wykorzystanie Zonda R jako ściany i elementu dekoracyjnego jest całkowicie odwracalne.

Taksówkarz z dożywotnim zakazem korzystania z produktów TesliTaksówkarz z dożywotnim zakazem korzystania z produktów TesliCzytaj dalej

Następny artykuł