MZK wyłoniło najlepszego kierowcę w Bielsku-Białej
Źródło: YouTube: bielsko tv

Wyłoniono najlepszego kierowcę autobusu. Zadania robią wrażenie - wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
12 Października 2020

MZK w Bielsku-Białej zorganizował konkurs na najlepszego kierowcę taboru autobusowego. Zadania były spektakularne i sprawdzały umiejętności pracowników. Trzeba przyznać, że wyzwania były niebywale trudne.

Tomasz Korzeń zdobył tytuł Najlepszego Kierowcy Autobusowego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej. Do praktycznej części konkursu zakwalifikowanych zostało raptem 10 kierowców. Wśród zadań znalazła się m.in. jazda z zasłoniętym licznikiem oraz slalomem z piłką położoną na talerzu zamontowanym z przodu autobusu.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Ogromne emocje towarzyszyły Konkursowi na Najlepszego Kierowcę Autobusowego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej. Spośród grona chętnych wyłoniono raptem dziesięciu uczestników, którzy rywalizowali na terenie bielskiej zajezdni MZK podczas części praktycznej. Ta 10, to pracownicy, którzy najlepiej poradzili sobie teoretycznym etapie. Kierowcy mieli do czynienia z pytaniami dotyczącymi przepisów ruchu drogowego oraz zasad przewozu pasażerów czy pierwszej pomocy.

MZK wraz z funkcjonariuszami policji oceniała umiejętności kierowców.

Na drugim, ostatnim etapie, sprawdzono ich wiedzę i umiejętności w praktyce. W finale na kierowców czekało pięć zadań. Zdecydowanie najbardziej widowiskowymi była jazda z określoną prędkością „na oko” przy zasłoniętym liczniku, zatrzymanie autobusu równo metr przed przeszkodą oraz trafienie laserem zamontowanym na lusterku w znajdującą się na ziemi tarczę. Jury składające się z pracowników spółki oraz funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oceniało starania kierowców.

Spośród finałowej dziesiątki najlepiej poradził sobie Tomasz Korzeń. Kierowca od 10 lat pracuje w bielskim MZK. Mimo ogromnego doświadczenia przyznaje, że specjalnie przygotowywał się do udziału w tym konkursie. Zdaniem zwycięzcy, najtrudniejsza w części praktycznej była konkurencja z pomiarem prędkości radarem i slalom z piłką położoną na talerzu zamontowanym z przodu autobusu.

- To umiejętności ważne w codziennej pracy. Może na co dzień nie jeżdżę z piłką na autobusie, ale z pasażerami, więc tak samo trzeba uważać - mówi zwycięzca.

MZK Bielsko-Biała zatrudnia ponad 300 osób. Tylko najlepsza 10 zakwalifikowała się do finału

Pan Tomasz podczas poprzedniego konkursu w 2012 roku zajął trzecie miejsce, co tylko potwierdza jego niebywałe umiejętności. Prezes bielskiego MZK Hubert Maślanka chce, żeby taka rywalizacja odbywała się każdego roku. Dla trzech najlepszych kierowców przygotowano nagrody w wysokości 5000 zł, 3000 zł i 2000 zł. Uhonorowanie wygranych nastąpi dopiero w grudniu w ramach uroczystości z okazji 125-lecia komunikacji zbiorowej w mieście. Chyba warto trochę poczekać, aby z pompą uczcić zwycięzców.

Bielski Miejski Zakład Komunikacyjny zatrudnia łącznie 324 kierowców, w tym 4 kobiety. Dwie z nich wzięły udział w konkursie i dostały się do finału.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł