Mustang w wersji terenowej - jak sobie poradzi?
Źródło: YouTube: UNSEEN BUILDS

Szalony Ford MUDstang kontra „zwykły” Mustang w pojedynku wspinaczkowym

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
26 Listopada 2020

Mustang w ciężkim terenie to widok przynajmniej niecodzienny. Okazuje się, że są ludzie, którzy swojego ponycara przystosowali i do takich zadań. Modyfikacje widoczne są gołym okiem - czy poprawiły właściwości terenowe Mustanga? Właściciel postanowił to sprawdzić w bezpośrednim starciu z seryjnym egzemplarzem.

Jeśli myślimy o samochodach przeprawowych, to w głowie pojawiają nam się Toyoty Landcruisery, Land Rovery Defender i inne „terenówki” zbudowane na ramie.

W terenie najważniejszy jest napęd na cztery koła, moc dostępna od niskich obrotów oraz niskie przełożenie (najlepiej reduktor). Do bardziej ekstremalnych wycieczek warto mieć duży bagażnik, w który spakujemy niezbędny na wyprawy ekwipunek.

Mustang ma moc i ma bagażnik. Czy to wystarczy?

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Zdecydowanie Mustang nie znajduje się nawet w pierwszej setce aut, które chcielibyśmy zabrać na offroad.

... chyba że mówimy o tym konkretnym Mustangu. Nie jest to seryjny egzemplarz - w oczy rzucają się szersze osie, które pozwoliły na założenie większych kół z terenowymi oponami.

Moc pochodzi tradycyjnie z 5,0-litrowego silnika V8 Coyote drugiej generacji, który został „delikatnie” zmodyfikowany i oferuje teraz około 1200 koni mechanicznych.

Mustang kontra MUDstang - który poradzi sobie lepiej w terenie?

Niesamowitą moc udało się uzyskać w dość prosty sposób - dzięki parze 67-milimetrowych turbosprężarek.

Na wideo właściciel zdecydował się zmierzyć swojego MUDstanga z egzemplarzem seryjnym. Wynik był dość przewidywalny.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł