Mustang wypadek Rytro
Źródło: KM PSP w Nowym Sączu

Przedświąteczny dramat na drodze. Ford Mustang wypadł z drogi i wylądował w rowie

Piotr DutkaPiotr Dutka
25 Grudnia 2020

Mustang to samochód, który jest marzeniem każdego fana motoryzacji. Niestety, ale wypadek do którego doszło w Rytrze zmrozi krew w żyłach każdego fana amerykańskiej marki. Samochód wypadł z drogi i wylądował w rowie. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, aczkolwiek amerykański Muscle car został poważnie uszkodzony.

Mustang wypadł z drogi i wylądował w rowie. Kierowca otrzymał najgorszy prezent pod świąteczną choinkę.

Niestety, ale wypadki powiązane z wyjątkowymi modelami samochodów są bardzo bolesne dla każdego fana motoryzacji. Incydent z województwa małopolskiego mógł zakończyć się jednak znacznie gorzej.

Do groźnego wypadku drogowego doszło w środę 23 grudnia około godziny 13.45 w Rytrze. Na drodze krajowej numer 87, Ford Mustang zjechał z drogi i spadł ze skarpy. W pojeździe podróżowały dwie osoby, które wyszły z uszkodzonego auta o własnych siłach.

Na miejscu bardzo szybko pojawiły się odpowiednie służby medyczne, które przystąpiły do działania. Wiadomo, że osobom podróżującym autem nic poważnego się nie stało. Nie zostały one zabrane do szpitala.

KM PSP w Nowym Sączu

fot. KM PSP w Nowym Sączu

Mustang został poważnie uszkodzony. Działania na miejscu wypadku trwały 1.5 godziny.

Wielka tragedia na DK74. Kierowca ciężarówki zginął w koszmarnych okolicznościachWielka tragedia na DK74. Kierowca ciężarówki zginął w koszmarnych okolicznościachCzytaj dalej

- Na drodze znajdowały się rozlane płyny eksploatacyjne oraz elementy karoserii. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pojazdu przed dalszym osunięciem ze skarpy. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany ciężki samochód ratownictwa technicznego z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Dalsze działania straży pożarnej polegały na odpięciu akumulatora w samochodzie oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych - przekazał dyżurny ruchu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Samochód musiał być wyciągany z rowu za pomocą specjalnego żurawia. Akcję prowadziło ratownictwo pogotowia technicznego, które również pojawiło się na miejscu zdarzenia.

KM PSP w Nowym Sączu

fot. KM PSP w Nowym Sączu

Skrzętnie sprawdzono czy pojazd nie ma żadnych wycieków. Usunięto elementy karoserii z jezdni oraz zabezpieczono samochód, który został ustawiony na poboczu.

Niestety, ale nie był to jedyny poważny przedświąteczny wypadek na polskich drogach. W miejscowości Stare Juchy w województwie warmińsko-mazurskim, SUV z ogromną siłą wbił się w Opla Corsę

KM PSP w Nowym Sączu

fot. KM PSP w Nowym Sączu

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł