ZDrogi.pl
Mustang pozostawiony na S8

Materiały Policyjne

Pozostawił Mustanga na środku ekspresówki. Do domu wrócił autostopem

14 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Mustang pozostawiony na środku drogi ekspresowej S8 musiał być niemałym zaskoczeniem dla kierowców. Stojące na lewym pasie auto mogło spowodować wypadek. Ford stał bez włączonych świateł, również awaryjnych, a sam kierowca nie zadbał o trójkąt ostrzegawcz

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na drodze ekspresowej S8 w okolicach Wrocławia. Kierowca zostawił Forda Mustanga na ruchliwej jezdni, ponieważ, jak informuje Policja, w aucie skończyło się paliwo. Ponadto mężczyzna, zamiast zjechać na pas awaryjny, zatrzymał się na lewym pasie i zostawił samochód bez włączonych świateł.

Mustang pozostawiony na S8.Nie trudno sobie wyobrazić, czym groziło zachowanie kierowcy

Patrol wrocławskiej drogówki został skierowany na 31. kilometr drogi ekspresowej S8 ze względu na utrudnienia w ruchu, jakie miało stwarzać na tamtym odcinku auto pozostawione na jezdni.

Według telefonicznego zgłoszenia, na lewym pasie jezdni stał opuszczony pojazd, który stwarza zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Policjanci w ciągu kilku minut byli na miejscu, gdzie faktycznie zastali Forda Mustanga. Pojazd nie miał żadnych świateł (nawet awaryjnych) ani nie było obowiązkowego w takich przypadkach trójkąta ostrzegawczego. Kierująca nim osoba, zamiast zjechać na pas awaryjny, który jest stworzony do tego typu sytuacji, zostawiła go na lewym pasie, którym zwykle poruszają się szybko jadące pojazdy.

Warto również zwrócić uwagę na późną porę, do której doszło do niebezpiecznej sytuacji. W biały dzień auto byłoby widoczne z większej odległości - ciemny Mustang bez włączonych świateł stojący na drodze ekspresowej mógł doprowadzić do wypadku.

Funkcjonariusze wezwali służby drogowe, które miały usunąć Forda z jezdni, a sami zajęli się poszukiwaniem kierowcy. Mieli sporo szczęścia, ponieważ na miejscu pojawiło się nagle dwóch mężczyzn wysłanych przez właściciela Mustanga. Poinformowali oni policjantów, że mężczyźnie siedzącemu za kierownicą Forda skończyło się paliwo i zostawił pojazd na drodze ekspresowej, a sam wrócił do domu autostopem.

Policjanci ustalili dane kierowcy i sporządzili dokumentację, która prawdopodobnie posłuży do sporządzenia wobec mężczyzny wniosku o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że zgodnie z art. 49 ust. 3-4 pord3. Zabrania się zatrzymania lub postoju pojazdu na autostradzie, lub drodze ekspresowej w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu. Jeżeli unieruchomienie pojazdu nastąpiło z przyczyn technicznych, kierujący pojazdem jest obowiązany usunąć pojazd z jezdni oraz ostrzec innych uczestników ruchu.

Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Policja poszukuje złodzieja paliwa. Trzykrotnie zatankował i nie zapłacił

Aktualności

Policja poszukuje tego mężczyzny. Popełnił przestępstwo

Czytaj więcej >

Aktualności

41-letni motocyklista zaatakował rowerzystę maczetą. Poszkodowany stracił dłoń

Czytaj więcej >

Aktualności

Strażak otrzymał wezwanie do wypadku. Gdy zobaczył ofiarę jego serce zamarło

Czytaj więcej >

Aktualności

Egzaminy na prawo jazdy będą zdecydowanie droższe? Przyszłe opłaty będą dużo wyższe

Czytaj więcej >
18-latek zaatakował przechodnia nożem, bo zwrócił mu uwagę

Aktualności

Zwrócił 18-latkowi uwagę, aby nie kopał samochodów. Otrzymał pięć ciosów nożem

Czytaj więcej >
Artur szpilka popełnił trzy wykroczenia. Pochwalił się tym w sieci

Aktualności

Artur Szpilka zamieścił nagranie w sieci. Popełnił przynajmniej trzy wykroczenia

Czytaj więcej >