ZDrogi.pl
Viral Hog

Viral Hog

Motocyklista ominął śmierć o centymetry. Niezrozumiały błąd kierowcy pickupa - Wideo

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Poniższy incydent jest idealnym przykładem, że ludzkie życie jest uzależnione nawet od najmniejszych, pozornie nieistotnych detali. Ten motocyklista dosłownie oszukał przeznaczenie, bo tym jak jeden z kierowców bezmyślnie wtargnął na skrzyżowanie. W tym konkretnym przypadku, od tragedii dzieliły dosłownie centymetry.

Niestety, ale brak rozwagi oraz odpowiedniego skupienia są niezwykle niebezpieczne w kontekście wszelkich incydentów drogowych. Niektórzy zmotoryzowani wyłączają swoje myślenie, narażając innych uczestników ruchu na szereg poważnych niebezpieczeństw.

Do szokującego zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku w Philadelphii w stanie Pensylwania. Motocyklista dosłownie oszukał śmierć, unikając jej w ostatnim możliwym momencie.

Nietypowy incydent został zarejestrowany za pomocą wideorejestratora. Na nagraniu bardzo wyraźnie widać, że kierujący pickupem zlekceważył czerwone światło i bezmyślnie wtargnął na skrzyżowanie.

porsche-918-zderzenie

Wielka Brytania. Warte 5 mln zł Porsche 918 uderza tyłem w Porsche 911 - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Jego głupota mogła mieć tragiczne konsekwencje. Poszkodowany mógł zostać inny kierowca, który w ostatniej chwili wyhamował swój pojazd, unikając zderzenia.

Niewyobrażalnym refleksem oraz trzeźwością umysłu wykazał się jednak pewien motocyklista, który w niewiarygodny sposób uniknął zderzenia. Można śmiało powiedzieć, że mężczyzna uniknął nieuchronnej śmierci.

Poniższe zdarzenie pokazuje, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są szczególnie narażeni na błędy innych zmotoryzowanych.

Warto przypomnieć, że niechronieni uczestnicy ruchu to piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Nie jest żadną tajemnicą, że uderzenie przy około 30-40 km/h może okazać się bardzo niebezpieczne.

Na szczęście w tym konkretnym przypadku obeszło się bez ofiar. Mamy nadzieję, że skrajna głupoty kierowcy pickupa została ukarana, ponieważ przejazd na czerwonym świetle to jedno z najpoważniejszych wykroczeń drogowych.

Jeśli chodzi o polskie przepisy, kary za to przewinienie są bardzo wysokie. Za przejazd na czerwonym świetle można wyodrębnić dwa typu wykroczenia.

Mowa o sytuacji, gdy kierowca stworzył realne zagrożenie, bądź też znacząco utrudnił jazdę innym pojazdom, ponieważ gwałtownie zahamował, widząc żółte światło. Takie zachowanie wiąże się z otrzymaniem mandatu od 100 do nawet 300 złotych oraz 2 punktów karnych.

Jeżeli kierowca totalnie lekceważy przepisy i perfidnie przejeżdża na czerwonym, jest wówczas narażony na mandat w wysokości od 300 do 500 zł oraz 6 punktów karnych.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >