ZDrogi.pl
Wypadek USA

Inside Edition/Youtube

Młody kierowca uderzył w barierę. Jego pasażer dosłownie wystrzelił w powietrze - Wideo

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Brak skupienia, senność oraz nadmierna prędkość to jedne z głównych czynników, które są odpowiedzialne za tragiczne incydenty na publicznych drogach. Poniższe nagranie przedstawia niewiarygodną scenę, w której przez błąd kierowcy, pasażer osobówki dosłownie wystrzelił w powietrze.

Niewiarygodny incydent został zarejestrowany przez kamerkę monitoringu na jednej z autostrad w stanie Floryda. Samochód osobowy z wielką siłą uderzył w punkt poboru opłat.

Wiadomo, że za kółkiem cadillaca znajdował się 23-letni kierowca. Według informacji zamieszczonych pod nagraniem zdarzenie miało miejsce w hrabstwie Osceola na południe od Orlando. Pomimo faktu, że miało ono miejsce już jakiś czas temu, warto je przywołać, by pokazać, jak poważne konsekwencje może mieć nierozważna jazda.

W wyniku uderzenia w barierę 25-letni pasażer przebił szybę, a następnie wystrzelił w powietrze. Swój śmiertelnie niebezpieczny lot zakończył na sąsiednim pasie, tuż obok samochodu, którego kierowca zatrzymał się, aby zapłacić za przejazd tym odcinkiem.

Motocyklista spadł z wiaduktu

Przyjaciel pozbawił go życia. Młody motocyklista spadł z wiaduktu - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Kierowca i trzech innych pasażerów szybko wysiedli z samochodu, zanim pojazd stanął w płomieniach. Jeden z nich trafił do lokalnej placówki medycznej.

Warto podkreślić, że mężczyzna, który został wyrzucony z rozbitego samochodu, przeżył ten incydent. Nie wiadomo dokładnie, jak duża była skala nabytych obrażeń. Patrząc na poniższy materiał, można śmiało stwierdzić, że w tym konkretnym przypadku, przeżycie graniczyło z cudem.

Policja, która prowadziła śledztwo w tej sprawie, stwierdziła, że główną przyczyną tego wypadku był brak skupienia oraz nadmierna prędkość. Funkcjonariusze nie wykluczają również aspektów zmęczenia oraz zaśnięcia za kierownicą.

Wiadomo, że w momencie zdarzenia, kierowca osobówki był trzeźwy.

Warto podkreślić, że zasiadanie za kierownicą w stanie znacznego zmęczenia, może mieć niebezpieczne, a czasem śmiertelne konsekwencje.

Policja apeluje o rozwagę. W sytuacji gdy masz widoczne trudności z koncentracją, częstym mruganiem, bądź też ciężkimi powiekami, zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu, aby odpocząć, zanim będziesz kontynuować jazdę.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl


zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl


Podobne artykuły

Mężczyzna jechał na gapę, stojąc na zderzaku autobusu. MZA planuje wyciągnąć konsekwencje

Na drogach

Bielsko-Biała: Uczepił się zderzaka i jechał na gapę. Mogło dojść do tragedii

Czytaj więcej >
Śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego

Na drogach

Tragiczny wypadek w Lubuskim. Ojciec zginął na oczach trójki dzieci

Czytaj więcej >
Kierowca jechał samoróbką nocą bez świateł. Był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów

Na drogach

Nocą bez świateł jechał „samoróbką” - miał 3,5 promila​

Czytaj więcej >
KMP Ostrołęka

Na drogach

Osobówka wbiła się w bariery ochronne. Młody kierowca zginął w strasznych okolicznościach

Czytaj więcej >
Alkomat policyjny. Materiały Policyjne

Na drogach

Kościan. 18-latek jeszcze nie odebrał prawa jazdy, a już je stracił

Czytaj więcej >
16-latek rozbił toyotę rodziców. Materiały Policyjne

Na drogach

16-latek zabrał auto rodzicom. Jazdę zakończył na słupie

Czytaj więcej >