ZDrogi.pl
Mistrz Polski zaatakował policjantów. To nie pierwszy incydent z jego udziałem

zielonagora.naszemiasto.pl

Mistrz Polski spowodował kolizję i zaatakował policjanta. Chciał wrzucić go pod samochód

26 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Do zdarzenia doszło we wtorek, 24 sierpnia. Agresywny mężczyzna po kolizji zaatakował zielonogórskich policjantów. Do obezwładnienia mężczyzny potrzeba była pomoc kilku osób. To nie pierwszy podobny incydent z udziałem Erwina I., byłego mistrza Polski w zapasach.

Wcześniej, w 2017 r. Erwin I. podczas interwencji pobił kilku policjantów. Jednemu złamał nos, a drugiego uderzył tak mocno, że ten wypadł z mieszkania wraz z futryną i drzwiami. Wówczas do zatrzymania mężczyzny potrzeba było niemal dziesięciu policjantów. Były zawodnik Śląska Wrocław znów ma kłopoty z policją.

Jak donosi portal poscigi.pl, we wtorek 24 sierpnia Erwin I. zatankował paliwo na jednej z zielonogórskich stacji i uciekł bez płacenia. Kawałek dalej uszkodził swoim autem szlaban i odjechał. Niedługo później alfa romeo 147 prowadzona przez byłego zapaśnika zderzyła się z osobowym renault scenic. Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze oraz karetka pogotowia ratunkowego.

Do zdarzenia doszło około godz. 15 na skrzyżowaniu ulic Rzeźniczaka, Zamoyskiego i Batorego. 25-letni ex-sportowiec został zabrany do karetki, gdzie ratownicy chcieli go przebadać. Gdy tylko opuścił pojazd, wpadł w szał. Były zapaśnik odmówił podania swoich danych i rzucił się na próbującego wylegitymować go policjanta. Agresywny 25-latek próbował wepchnąć funkcjonariusza pod jadące samochody.

Na pomoc mundurowemu przybyli ratownicy medyczni. Dzięki ich interwencji udało się obezwładnić byłego sportowca i skuć go kajdankami. Mężczyzna trafił do radiowozu.

Portal zielonagora.naszemiasto.pl opublikował zdjęcie zrobione przez jedną z czytelniczek, na którym widać policjanta i ratowników, którzy obezwładniają mężczyznę.

Portal opublikował zdjęcie, na którym widać moment zatrzymania mężczyzny

Portal opublikował zdjęcie, na którym widać moment zatrzymania mężczyzny/zielonagora.naszemiasto.pl

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Policjanci nie zauważyli ofiary wypadku. Mężczyzna zmarł

Policjanci odkryli ofiarę karambolu dopiero na parkingu policyjnym. Mężczyzna zmarł

CZYTAJ DALEJ

Ostatecznie mężczyznę udało się obezwładnić. Nie miał jednak zamiaru współpracować

- Odmówił badania alkomatem. Została mu pobrana krew do badań pod kątem alkoholu oraz narkotyków - mówi rzeczniczka zielonogórskiej policji podinsp. Małgorzata Barska w rozmowie z portalem poscigi.pl.

25-latek odpowie między innymi za naruszenie nietykalności policjanta. Policjanci zachowują wobec niego szczególne środki ostrożności.

Zatrzymany to Erwin I. - były zapaśnik oraz były zawodowy żołnierz. Wychowanek Agrosu Żary i zawodnik Śląska Wrocław, który w zapasach zdobył mistrzostwo Polski.

Mężczyzna już wcześniej miał problemy z prawem. Mieszkaniec Lubska we wrześniu 2017 r. również zaatakował policjantów. Funkcjonariusze zostali wezwani na interwencję na ul. Poznańską, gdzie w jednym z mieszkań szalał młody mężczyzna. W domu była rodzina i roczne dziecko. Erwin nie reagował na polecenia policjantów i z każdą sekundą stawał się coraz bardziej agresywny.

Ponieważ jego zachowanie zagrażało domownikom i dziecku policjanci postanowili stanowczo zareagować, ale mężczyzna stawiał czynny opór.

Policjanci zdecydowali się na użycie gazu, który na zapaśniku nie zrobił większego wrażenia. W pewnej chwili uderzył jednego z funkcjonariuszy z taką siłą, że ten wypadł z mieszkania wraz z drzwiami i futryną. Chwilę później Erwin I. zaatakował drugiego policjanta.

Zapaśnik wyrwał funkcjonariuszowi pałkę i zaczął go nią okładać, łamiąc mu przy tym nos. Na miejsce zostały wezwane posiłki. Ostatecznie zapaśnika udało się unieszkodliwić, ale konieczna była do tego współpraca niemal dziesięciu policjantów.

Źródło: wlkp112.pl

Zobacz co wiesz o polskiej motoryzacji

Pytanie 1 z 10

W którym roku rozpoczęto produkcję seryjną Poloneza?

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.plPiotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Groźna sytuacja podczas przejażdżki motocyklem. Mężczyzna miał sporo szczęścia

Czytaj więcej >
Wypadek drogowców na S12. Dostawczak wjechał w auto

Na drogach

Poważne zderzenie na S12. Kierowca staranował pojazd drogowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów

Czytaj więcej >

Na drogach

Policjant wybrał nietypowe miejsce na kontrolę. Kierowcy byli zaskoczeni

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Osobówka wbiła się w przystanek autobusowy

Czytaj więcej >