Mistrz olimpijski stracił dożywotnio prawo jazdy
Źródło: Twitter

Mistrz olimpijski idzie do więzienia i dożywotnio traci prawo jazdy

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Grudnia 2020

Mistrz olimpisjki Petter Northug został skazany za niebezpieczną jazdę oraz dożywotnio utracił prawo jazdy. Nie był to pierwszy wybryk za kierownicą byłego sportowca. Już wcześniej utracił "prawko" za jazdę pod wpływem alkoholu oraz publikował w sieci nagrania, w których chwalił się jazdą ponad 200 km/h w mieście.

Dwukrotny mistrz olimpijski Petter Northug został skazany na siedem miesięcy więzienia oraz dożywotnio stracił prawo jazdy.

W poniedziałek w Sądzie Rejonowym w Oslo odbył się proces Pettera Northuga. Była gwiazda biegów narciarskich została oskarżona o spowodowanie zagrożenia dla bezpieczeństwa i życia innych uczestników ruchu drogowego oraz posiadanie narkotyków.
Sędzia Ole Kristen Överberg nie miał wątpliwości, że były olimpijczyk naraził siebie i innych użytkowników dróg na poważne ryzyko odniesienia obrażeń lub życia.

Mistrz olimpijski miał już sporo na sumieniu

34-letni Northug został zatrzymany w sierpniu za przekroczenie prędkości, jadąc ponad 220 km/h na drodze, na której dopuszczalnym limitem jest 80 km/h. Raptem rok wcześniej Northug odzyskał prawo jazdy po swoich wcześniejszych (Northug został skazany za jazdę pod wpływem alkoholu już w 2014 roku). Oznacza to, że nie wyciągnął wniosków z pierwszego werdyktu - dodał sędzia.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Wkrótce po wyroku Norweg i jego obrońca ogłosili, że nie złożą apelacji.

Northug przyjmuje karę i chce ruszyć dalej ze swoim życiem - powiedział jego prawnik Halvard Helle. Latem Northug zaprzeczał prowadzeniu pojazdu pod wpływem narkotyków, choć przyznał, że jest uzależniony. Policja znalazła w jego domu sześć gramów kokainy i 0,6 grama MDMA. Policyjne badanie krwi wykazało, że Northug nie był pod wpływem narkotyków, gdy został zatrzymany.

Kierowcy nie mieli pojęcia, zmiana wchodzi w życie 1 stycznia. Dotyczy wszystkich siadających „za kółkiem”Kierowcy nie mieli pojęcia, zmiana wchodzi w życie 1 stycznia. Dotyczy wszystkich siadających „za kółkiem”Czytaj dalej

Norweski biegacz przyznał, że jechał za szybko. Nie pomógł mu w trakcie rozprawy fakt, że wcześniej miał nagrywać filmiki, gdy jedzie ponad 200 km/h i rozsyłać je znajomym, na co szczególną uwagę zwrócił sędzia.
Dwukrotny mistrz olimpijski trafi do zakładu penitencjarnego oraz zabrano mu dożywotnio prawo jazdy - choć w myśl norweskiego prawa będzie mógł starać się je odzyskać po pięciu latach.

Mistrz Olimpijski - Petter Northug

Mistrz olimpijski miał w domu narkotyki. Przyznał, że ma problem

Kilka dni po przeszukaniu domu przez policjantów Petter Northug zorganizował konferencję prasową, w której trakcie opowiedział o incydencie. Przyznał, że ma poważny problem z uzależnieniami i potrzebuje pomocy, gdyż sytuacja wymknęła się spod kontroli.
Northug został skazany w 2014 roku za jazdę po pijanemu na 50 dni więzienia. Karę odbywał ostatecznie w swoim domu, mając na rękach elektroniczne kajdanki. Norweg został również skazany na grzywnę w wysokości 185 tys. koron norweskich.

Sportowiec jest jednym z najbardziej utytułowanych narciarzy w historii. Zdobył m.in. 13 złotych medali mistrzostw świata oraz cztery medale igrzysk olimpijskich, w tym dwa złote.

Dwa lata temu zakończył karierę.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł