ZDrogi.pl
Policjanci ukarali kierowców, którzy nagrywali miejsce wypadku

Materiały Policyjne

Mijasz miejsce wypadku? Grozi ci 200 zł mandatu i 5 punktów karnych

23 Września 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Na polskich drogach dochodzi codziennie do kilkudziesięciu wypadków - zdarza się, że spowodowane przez nie utrudnienia paraliżują ruch drogowy. Nie zawsze wynika, np. z wyłączenia jednego z pasów... często powodem są sami kierowcy, którzy zwalniają, aby zobaczyć „co się stało".

Takie zachowanie jest oznaką znieczulicy i wpływa negatywnie na płynność ruchu. Niestety, kierowcy potrafią nawet sięgnąć po telefon, aby nagrać film z miejsca zdarzenia i udostępnić go w sieci. Takie sytuacje mają miejsce coraz częściej, dlatego funkcjonariusze musieli wypracować na to procedury.

Doskonały tego przykład przedstawił portal se.pl, przywołując sytuację, do której doszło we wtorek 21 września na drodze ekspresowej nr 3. Doszło tam do wypadku ciężarówki, wskutek którego krajowa „trójka” na odcinku pomiędzy Sulechowem a Zieloną Górą zablokowana była przez kilkanaście godzin.

Policjanci prowadzący postępowanie na miejscu zdarzenia ustalili, że przyczyną wypadku było alkohol. Siedzący za kierownicą ciężarówki 55-letni mieszkaniec Wielkopolski miał w swoim organizmie 1,7 promila alkoholu. Sprawca zamieszania odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze karali kierowców, którzy przejeżdżali obok miejsca zdarzenia

Policjanci prowadzący czynności ukarali nie tylko kierowcę 55-latka, ale również przejeżdżających obok kierowców. Mundurowi w trakcie zabezpieczenia miejsca wypadku zaobserwowali bardzo niepokojące zjawisko - wielu kierujących wyciągało telefony, jednocześnie prowadząc pojazd i robili zdjęcia/nagrywali filmy. Kilku z nich zostało zatrzymanych i ukaranych przez policjantów mandatami i punktami karnymi (200 złotych i 5 pkt) za korzystanie z telefonów podczas jazdy.

Policjanci podkreślają, że takie zachowanie jest godne potępienia, ponieważ prowadzi do jeszcze większego spowolnienia ruchu na wolnym pasie oraz może prowadzić do kolejnych niebezpiecznych zdarzeń na drogach, czego świadkami policjanci byli wielokrotnie

Warto przy tym dodać, że zdarza się, że w wypadkach giną ludzie. Traktowanie miejsca ludzkiej tragedii jako „atrakcji” jest najzwyczajniej w świecie niewłaściwe.

Nowe pytania na prawo jazdy 2021 r. Jeśli zdobędziesz 10 punktów to WIELKI SZACUN!

Pytanie 1 z 16

Czy inspektor transportu drogowego podczas kontrolowania pojazdu, który wykonuje transport drogowy, ma prawo weryfikować dane o pojeździe w Centralnej Ewidencji Pojazdów?

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl;

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na Facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: se.pl

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Pożar autokaru w Bułgarii. Zginęło 45 osób, w tym 12 osób

Aktualności

Bułgaria. 46 osób, w tym 12 dzieci, spłonęło żywcem w pożarze autokaru

Czytaj więcej >

Aktualności

Już wkrótce obniżka akcyzy na paliwo. Premier ujawnił konkretną datę

Czytaj więcej >
Samochody Tesli uziemione. Wszystko przez błąd aplikacji

Aktualności

Awaria aplikacji unieruchomiła Tesle na całym świecie. Auta stały po 5 godzin

Czytaj więcej >
Tragedia w USA. 5 osób nie żyje, ponad 40 rannych

Aktualności

Co najmniej pięć osób nie żyje, ponad 40 rannych. Auto wjechało w paradę bożonarodzeniową

Czytaj więcej >
Były kierowca Kaczyńskiego opowiedział o pracy dla prezesa

Aktualności

Były szofer Kaczyńskiego opowiedział o pracy u prezesa. Padły mocne słowa

Czytaj więcej >

Aktualności

Wiemy jakim autem Donald Tusk złamał przepisy. Chodzi o popularny model

Czytaj więcej >