Mężczyźni wyłudzili około 16 mln dolarów i kupili Lamborghini i Porsche
Źródło: Photo by Arun Kuchibhotla on Unsplash

Z funduszu „COVID-owego” kupili luksusowe auta - w tym Porsche i Lamborghini

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
19 Listopada 2020

Mężczyźni złożyli ponad 80 wniosków o dofinansowanie przedsiębiorstw zmagających się ze skutkami pandemii koronawirusa. Wyłudzili majątek - niemal 16 mln dolarów. Za pieniądze kupowali dobra luksusowe, w tym samochody luksusowych marek.

Siedmiu mężczyznom z Teksasu i Illinois postawiono zarzuty dotyczące zdefraudowania około 16 mln dolarów z funduszy pomocowych dla małych firm walczących o przetrwanie w czasie epidemii koronawirusa.

Uzyskane pieniądze mężczyźni przeznaczyli, m.in. na zakup samochodów Lamborghini i Porsche.

Mężczyźni złożyli ponad 80 fałszywych wniosków

Motocykliści wjechali w linę holowniczą. Zginęli w makabrycznych okolicznościach - WideoMotocykliści wjechali w linę holowniczą. Zginęli w makabrycznych okolicznościach - WideoCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Zarzuty oszustwa postawiło ministerstwo sprawiedliwości. Jeden z podejrzanych jest oskarżony o trzy przypadki prania pieniędzy.

W ramach federalnego programu, który ma na celu zapewnienie funduszy małym firmom dotkniętym pandemią koronawirusa, siedmiu mężczyzn złożyło co najmniej 80 fałszywych wniosków.

W ten sposób udało im się uzyskać około 16 mln dolarów, które wydali na dobra luksusowe, w tym samochody marki Lamborghini i Porsche.

Oszuści składając wnioski, kłamali, m.in. na temat liczby zatrudnionych pracowników i średnich miesięcznych wydatków na wynagrodzenia w przedsiębiorstwach.

Aby się uwiarygodnić, przedkładali również nieprawdziwe dane bankowe i formularze podatkowe.

„Niektórzy oszuści tworzą najbardziej skomplikowane schematy kradzieży pieniędzy podatników. Wyobraźmy sobie, jak wydajni mogliby być, gdyby swoją kreatywność i wysiłek poświęcili na szlachetną i pożyteczną pracę” - przekazał w oświadczeniu prokurator stanu Teksas Ryan K. Patrick.

Samochody Lamborghini i Porsche, które zakupiono za nielegalnie uzyskane fundusze, zostały przejęte przez urzędników i trafią pod młotek.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Kierowca BMW pił piwo za kierownicą. Nie miał uprawnieńKierowca BMW pił piwo za kierownicą. Nie miał uprawnieńCzytaj dalej

Następny artykuł