ZDrogi.pl
Spowodował wypadek, w którym zginęły dwie osoby. Spędzi 60 lat za kratkami

news4jax.com

Mężczyzna, który w wypadku zabił parę i ich nienarodzone dziecko spędzi za kratkami 60 lat

16 Lipca 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Choć sytuacja nie dotyczy naszego kraju, postanowiliśmy wspomnieć o tym, jak z problemem pijanych kierowców radzą sobie w innych krajach świata. Shawn Blitchington prowadząc pod wpływem alkoholu, spowodował wypadek, w którym zginęła para 20-latków. Mężczyzna został skazany na 60 lat więzienia.

Shawn Blitchington wsiadł za kierownicę mimo 5 wyroków za jazdę pod wpływem alkoholu. I tym razem był pijany. Wskutek jego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania doszło do tragedii, samochód mężczyzny uderzył w inny pojazd, w którym znajdował się 21-letni Ryan Kennedy i 22-letniej Bailey McKnight. Obie osoby zginęły - jak się potem okazało, kobieta była w ciąży.

Ława przysięgłych hrabstwa Nassau skazała 48-letniego Shawna Blitchingtona za zabójstwo, prowadzenie pod wpływem alkoholu, ucieczkę z miejsca zdarzenia bez udzielenia pomocy ofiarom oraz prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych uprawnień.

Zwracając się do oskarżonego, sędzia James Daniel powiedział - Kiedy 22 lipca 2018 r. postanowiłeś z własnej upić się, a następnie usiąść za kierownicą ciężarówki i wyjechać na drogi hrabstwa Nassau, stałeś się siła zniszczenia z mocą sprowadzenia nieopisanej tragedii każdemu, kto miał pecha, by tego wieczoru stanąć na twojej drodze.

Policja zatrzymała cwaniaka z taksówki, który jechał pod prąd

Kierowca taxi jechał pod prąd na drodze do Morskiego Oka - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna bronił się tym, że choruje na alkoholizm. Dla nas to żadne wytłumaczenie

W trakcie rozprawy Blitchington przeczytał list z przeprosinami do rodzin ofiar, mówiąc, że żałuje swoich działań i złych decyzji. Powiedział też, że od dawna toczył nierówną walkę z alkoholem.

Bardzo mi przykro. To, co zrobiłem, spowodowało wielki ból i cierpienie. Najgorsze jest to, że nic nie mogę zrobić, aby to naprawić - powiedział.

Adwokat Blitchingtona starał się o skrócenie wyroku do 32,5 roku oraz skierowanie klienta na przymusowe leczenie alkoholizmu. Z drugiej strony prokuratorzy stanowi poprosili o dożywocie, mówiąc, że Blitchington stanowi zagrożenie dla społeczności.

Jak argument często padało to, że mężczyzna nadal wsiadał za kółko pomimo tego, że już pięciokrotny był zatrzymywany za jazdę pod wpływem i stracił z tego powodu prawo jazdy.
Nawet przy dobrym zachowaniu Blitchington nie wyjdzie z więzienia przed ukończeniem 90 lat.

Jak ustalili śledczy, feralnego dnia Blitchington jechał pod prąd i był pod wpływem alkoholu. Uderzył w samochód pary, która wracała do domu z urodzinowej imprezy 21-latka. Po wypadku mężczyzna uciekł i ukrył się w rowie, gdzie znaleźli go funkcjonariusze.

W miejscu wypadku umieszczono trzy krzyże, aby upamiętnić tragiczną śmierć Ryana Kennedy'ego, Bailey McKnight i ich nienarodzonego syna Lawsona.

Źródło:
news4jax.com

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl


Podobne artykuły

koronawis prawo jazdy

Aktualności

Egzaminatorzy i pracownicy WORD strajkują. Co z zaplanowanymi egzaminami?

Czytaj więcej >
Merceds G klasy z kartonu

Aktualności

Zbudował Mercedesa klasy G AMG z kartonu i z tego co znalazł na złomie

Czytaj więcej >
Sposób jazdy może pomóc w diagnozowaniu chorób

Aktualności

Pokaż mi jak jeździsz, a powiem czy grozi ci demencja

Czytaj więcej >
Wypadek motocyklisty. Był pijany, dostał odszkodowanie

Aktualności

Pijany motocyklista z Łodzi zderzył się z samochodem. Dostał odszkodowanie

Czytaj więcej >
Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >