Mercedes Benz McLaren SLR
Źródło: otomoto.pl

Mercedes SLR na sprzedaż! Polski egzemplarz stanowi świetną okazję

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
24 Marca 2020

Świetna okazja na otoMoto - Mercedes SLR za okazyjne 4 miliony złotych! Pierwszy właściciel, niski przebieg - garażowany!

Kiedy myślimy o autach supersportowych, produkowanych w mocno ograniczonych ilościach, w pierwszej kolejności przychodzą nam do głowy kraje pokroju Dubaju, San Escobar lub miejscowości typu Los Angeles, Hollywood. Tymczasem również u nas, w Polsce, trafiają się prawdziwe perełki. Niedawno na otomoto.pl pojawiła się super okazja - Unikatowy Mercedes SLR.

Najdroższa oferta na popularnym portalu dotyczyła właśnie tego auta. Opiewała na skromne 3 999 000 złotych.

Jest to edycja specjalna Mercedes McLaren SLR 722 prosto z salonu. Co ciekawe, w przeciwieństwie do większości tego typu aut, ten egzemplarz faktycznie jeździł. Ponad 40 tysięcy przebiegu świadczy o tym, że auto było w miarę regularne wykorzystywane. Jest to o tyle ciekawsze, że większość takich aut, niestety, kończy jako lokata kapitału i lądują w hermetycznej komorze, czekając na sprzedanie z zyskiem.

Ciężko trafić na ofertę kupna tak rzadkiego auta - jest to więc idealna okazja! W dodatku jest to jedna z najtańszych ofert Mercedesa SLR w internecie!

Samochód, jak nazwa wskazuje, powstał przy współpracy z McLarenem - brytyjskim producentem aut sportowych z Woking. W czasach powstawania SLR-a Anglicy jednak nie zajmowali się jeszcze produkcją autorskich pojazdów, dlatego więc mogli ręcznie montować kolejne egzemplarze topowego modelu ze Stuttgartu.

Mercedes McLaren SLR 722 miał silnik wzmocniony do 650 koni mechanicznych i był modelem, który miał budować prestiż marki.

Od czasu debiutu SLR-a Mercedes nie powrócił do segmentu. Obecnie najbardziej eksluzywny i najbardziej sportowy model marki to dwa różne modele. Maybach S i AMG GT S.

Ten konkretnie egzemplarz jest jednym z dwóch egzemplarzy przeznaczonych na nasz rynek. Jeśli macie wolne 4 miliony ofertę znajdziecie pod linkiem: https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-slr-slr-mclaren-roadster-722-s-salon-pl-1-wlasciciel-ID6Bq78E.html#49ccdd8e01

Następny artykuł