Mclaren rozbity przez pracownika komisu
Źródło: PSP Krapkowice

Zabrał i rozbił McLarena. Nie poniesie żadnych konsekwencji... bo ma cukrzycę

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
3 Lutego 2021

McLaren 650S, który został rozbity przez pracownika komisu został wyceniony na blisko 700 tys. złotych. Sprawa kierowcy została umorzona. Mężczyzna w chwili zaboru pojazdu oraz doprowadzenia do kolizji był w stanie hiperglikemii - sąd uznał go za chwilowo niepoczytalnego.

Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich umorzył postępowanie karne przeciwko 29-letniemu, byłemu już pracownikowi komisu samochodowego Martinowi G.

Mężczyzna w maju 2017 roku zabrał wycenionego na blisko 700 tysięcy McLarena 650S, a następnie rozbił go na pobliskim rondzie.

McLaren 650S wypadł z ronda i uderzył w przydrożne drzewo.

Jak się okazało, samochód pochodził z położonego kilkaset metrów od miejsca wypadku komisu, który oferuje samochody luksusowe.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

W chwili wypadku za kierownicą siedział 25-letni wówczas pracownik firmy, Martin G. Mężczyzna bez pozwolenia postanowił przejechać się autem, wycenionym wówczas na 675 tysięcy złotych. Według nieoficjalnych informacji, pojazd nie był ubezpieczony.

Rozbity egzemplarz wyprodukowano w 2015 roku. Pojazd był jeszcze na gwarancji (trwała do października 2018 roku) i przejechał niespełna 33 tys. km. Jako nowe auto kosztował 278 tys. euro netto (auto wyjechało z salonu w Austrii), komis wystawił je za 675 tys. zł.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut zaboru w celu krótkotrwałego użycia.

W trakcie procesu okazało się, że pracujący "na czarno" i określonego zakresu obowiązków Martin G. cierpi na cukrzycę i w momencie popełnienia czynu był w stanie hiperglikemii.

Sąd, opierając się na opinii biegłych medyków, uznał oskarżonego za chwilowo niepoczytalnego w chwili dopuszczenia się czynu i umorzył postępowanie karne.

Wyrok jest nieprawomocny.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł