Mandat dla rolnika, który zbierał zboże
Źródło: YouTube: Mateusz

Rolnik dostał mandat, bo... pracował na polu. Powód jest kuriozalny

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
13 Sierpnia 2020

Mandat za pracę? Okazuje się, że jest to możliwe! W obronie rolnika stanął unijny komisarz do spraw rolnictwa. Żniwa, to nie chuligański wybryk, tylko ciężka i niezbędna dla nas wszystkich praca.

Pewien rolnik został ukarany, ponieważ, najprawdopodobniej z nudów, postanowił zbierać kombajnem żniwa.

Mandat za pracę? Okazuje się, że jest to możliwe!

Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holownicząDramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holownicząCzytaj dalej

Do zdarzenia doszło po godzinie 22. Pewna wczasowiczka postanowiła wezwać policję, ponieważ hałas generowany przez pracujący kombajn utrudniał jej zaśnięcie.

Mandat za zakłócanie ciszy nocnej podczas zbiorów. W obronie rolnika stanął unijny komisarz do spraw rolnictwa.

Głos zabrał także unijny komisarz ds. rolnictwa, Janusz Wojciechowski. Zamieścił on wymowny wpis nawiązujący do sytuacji. W ten sposób historia ukaranego rolnika podzieliła internautów na dwa obozy.

Jak tłumaczy komisarz, zebrania żniw na później przełożyć się nie da. Noc często jest najlepszym czasem na koszenie żniw, ponieważ, aby je zebrać, muszą być suche. Jeśli nocą nie osiada na nich rosa, oznacza to, że rano będzie padać. Deszcz może opóźnić zbiory o kolejne kilka dni, bo po nim zboże musi znów wyschnąć.

Trzeba też siać świadomość, że żniwa, nawet i północy, to nie chuligański wybryk, tylko ciężka i niezbędna dla nas wszystkich praca. I że w te sierpniowe dni żniwa ważniejsze są nawet i od wczasów - mówi Janusz Wojciechowski.

Tak, jak strona rolników prosi o wyrozumiałość, tak strona urlopowiczów również. Obrońcy działkowiczki twierdzą, że nie tylko praca w polu może być wyczerpująca. Rozumieją, że kobieta te kilka urlopowych dni raz do roku chciała wykorzystać jak najlepiej.

Zobacz także:

1. Wideo - Wybuch w Bejrucie nagrany z jadącego auta. Fala uderzeniowa zniszczyła BMW
2. Rekordowa kontrola policji. Ten kierowca dostał 21 punktów karnych i gigantyczny mandat. Nietypowa przyczyna szaleńczego rajdu
3. Wideo - Spektakularny wypadek trzech motocyklistów. Motocykl dosłownie wystrzelił w powietrze
4. Simon Cowell ma złamany kręgosłup . Koszmarny wypadek jurora „Idola” i „X Factor”
5. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki
6. Wideo - Przerażający wypadek z Łodzi. Kompletnie pijany motocyklista zabił swojego kolegę

Następny artykuł