Mandat za brak maseczki w samochodzie
Źródło: polki.pl

Maseczka w samochodzie albo bardzo surowy mandat. Ministerstwo Zdrowia zapowiada masowe kontrole kierowców

Piotr DutkaPiotr Dutka
3 Sierpnia 2020

Koronawirus Covid-19 nie odpuszcza. W ostatnim czasie w naszym kraju dzień w dzień ustanawiany jest nowy, negatywny rekord zarażeń. W związku z tak ciężką sytuacją powrócił temat maseczek. Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski zapowiedział masowe kontrole.

Mandat za brak maseczki w samochodzie. Minister Zdrowia informuje o masowych kontrolach.

Łukasz Szumowski zapowiedział, że policja znów zacznie kontrolować czy przepisy bezpieczeństwa są należycie przestrzegane. Maseczka jest obowiązkowa w przestrzeni zamkniętej, gdzie przebywają inni ludzie. W głównej mierze chodzi o sklepy, gdzie coraz częściej ludzie nie przestrzegają prawa.


Warto podkreślić, że również kierowcy mogą otrzymać surowy mandat, jeżeli nie będą przestrzegać prawa. Niektórzy mogą zostać ukarani 500 złotowym mandatem, choć istnieje również ta bardziej negatywna opcja, czyli kara administracyjna do nawet 20 tysięcy złotych.

Wideo-Koszmarny wypadek na A4. Kierowca osobówki dostał zawału podczas jazdy autostradąWideo-Koszmarny wypadek na A4. Kierowca osobówki dostał zawału podczas jazdy autostradąCzytaj dalej

Nie ma żadnej wymówki. Za to, że ktoś nie ma maseczki, albo przyłbicy w zamkniętym pomieszczeniu, powinien dostawać mandat. To nie jest widzimisię moje, rządu, sanepidu, czegokolwiek, tylko chcemy bezpiecznie pójść do sklepu-zaznaczał Minister Zdrowia na antenie Polsat News.


Oczywiście zakrycie nosa i ust w samochodzie jest obowiązkowe jedynie w przypadku, gdy wraz z pasażerem nie mieszkamy w jednym domostwie.

Zobacz także:

1. Nie musisz być demonem prędkości, aby dostać mandat 200 zł. Powód kary Cię mocno zdziwi

2. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje

3. Figle w aucie - Czy grozi za nie mandat? Wbrew pozorom to nie takie oczywiste

4. Przepisy są bezlitosne. Surowe kary za przejazd na żółtym świetle

5. Koszmarny wypadek. Ten kierowca zbyt dosłownie wziął słowa na rondzie prosto

Następny artykuł