ZDrogi.pl
Mandat maseczk

zdrogi.pl

Surowy mandat za brak maseczki po wyjściu z samochodu. Policja będzie karać kierowców

30 Października 2020

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Mandat za brak maseczki może być bardzo uciążliwy dla każdego kierowcy. Niestety sytuacja pandemiczna może zmusić policję do wystawiana kara, za jej brak zaraz po wyjściu z samochodu. Jest jednak pewien sposób by jej uniknąć.

Mandat za brak maseczki po wyjściu z samochodu. Policja będzie karać polskich kierowców. Wiemy jak uniknąć kary. 

Mandat za brak maseczki po wyjściu z samochodu jest jak najbardziej realny. Wystarczy jedynie chwila roztargnienia i kierowca musi liczyć się z surową karą. Jest jednak pewien prosty sposób, by jej skutecznie uniknąć. 

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie jest zbyt dobra. Policjanci będą zmuszeni by karać obywateli za brak maseczki. Mandat otrzymany zaraz po wyjściu z prywatnego samochodu jest bardzo realnym scenariuszem. 

 Pomocną dłoń do polskich kierowców wyciągnie aplikacja Yanosik, która od lat jest pomocna w wielu kwestiach. Informuje ona kierowców nie tylko o fotoradarach i kontrolach policji, ale też o wypadkach, remontach czy utrudnieniach na drodze. Teraz otrzymała również nową, bardzo pomocną funkcję, która zadowoli setki tysięcy użytkowników. 

– Pandemia COVID-19 stanowi zagrożenie dla wszystkich - także dla kierowców. (...) Podróżując po całej Polsce są oni jeszcze bardziej narażeni na kontakt z osobami chorymi, a także sami, często nieświadomie, mogą zarażać innych. Ważne więc, aby wiedzieli o istniejących obostrzeniach i stosowali się do nich – powiedział Paweł Bahyrycz z firmy Neptis, operatora systemu Yanosik

– Mamy świadomość, że obecnie cała Polska objęta jest czerwoną strefą, a co za tym idzie – wszędzie w kraju obostrzenia są te same – zauważył Bahyrycz. – Nie oznacza to jednak, że nie warto o nich przypominać kierowcom. Dzięki naszej aplikacji kierujący pojazdami zostaną poinformowani np. o godzinach dla seniorów czy obowiązku noszenia maseczki. Jesteśmy przekonani, że niejeden kierowca, wsiadając do auta i odpalając naszą aplikację, przypomni sobie, że zapomniał zabrać z domu maseczkę lub, że musi się pospieszyć z zakupami, bo za chwilę sklepy będą otwarte wyłącznie dla osób starszych – wyjaśnił.

W praktyce oznacza to, że łatwiej będzie uniknąć mandatu za brak maseczki. Przypominamy, że Polska została objęta czerwoną strefą, a co za tym idzie trzeba nosić maseczkę w przestrzeni publicznej, na otwartym terenie. 

olicja w przypadku kontroli za niezasłanianie ust i nosa może ukarać mandatem 500 zł. Stróż prawa może również skierować sprawę do sądu (grzywna do 5 tys. zł) lub informację do sanepidu, który z kolei może nałożyć karę administracyjną do 30 tys. zł.

Podobne artykuły

Wypadek motocyklisty. Był pijany, dostał odszkodowanie

Aktualności

Pijany motocyklista z Łodzi zderzył się z samochodem. Dostał odszkodowanie

Czytaj więcej >
Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >