Mandat maseczk
Źródło: zdrogi.pl

Surowy mandat za brak maseczki po wyjściu z samochodu. Policja będzie karać kierowców

Piotr DutkaPiotr Dutka
30 Października 2020

Mandat za brak maseczki może być bardzo uciążliwy dla każdego kierowcy. Niestety sytuacja pandemiczna może zmusić policję do wystawiana kara, za jej brak zaraz po wyjściu z samochodu. Jest jednak pewien sposób by jej uniknąć.

Mandat za brak maseczki po wyjściu z samochodu. Policja będzie karać polskich kierowców. Wiemy jak uniknąć kary.

Mandat za brak maseczki po wyjściu z samochodu jest jak najbardziej realny. Wystarczy jedynie chwila roztargnienia i kierowca musi liczyć się z surową karą. Jest jednak pewien prosty sposób, by jej skutecznie uniknąć.

Dzisiaj grzeje:

1. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa

2. Decyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizja

3. Bardzo groźny wypadek karetki na sygnale. Zderzenie na rondzie zakończyło się dramatem

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie jest zbyt dobra. Policjanci będą zmuszeni by karać obywateli za brak maseczki. Mandat otrzymany zaraz po wyjściu z prywatnego samochodu jest bardzo realnym scenariuszem.

Pomocną dłoń do polskich kierowców wyciągnie aplikacja Yanosik, która od lat jest pomocna w wielu kwestiach. Informuje ona kierowców nie tylko o fotoradarach i kontrolach policji, ale też o wypadkach, remontach czy utrudnieniach na drodze. Teraz otrzymała również nową, bardzo pomocną funkcję, która zadowoli setki tysięcy użytkowników.

Nowe malowanie policyjnych radiowozów. Kierowco, już wkrótce pojawią się na polskich drogachNowe malowanie policyjnych radiowozów. Kierowco, już wkrótce pojawią się na polskich drogachCzytaj dalej

– Pandemia COVID-19 stanowi zagrożenie dla wszystkich - także dla kierowców. (...) Podróżując po całej Polsce są oni jeszcze bardziej narażeni na kontakt z osobami chorymi, a także sami, często nieświadomie, mogą zarażać innych. Ważne więc, aby wiedzieli o istniejących obostrzeniach i stosowali się do nich – powiedział Paweł Bahyrycz z firmy Neptis, operatora systemu Yanosik

– Mamy świadomość, że obecnie cała Polska objęta jest czerwoną strefą, a co za tym idzie – wszędzie w kraju obostrzenia są te same – zauważył Bahyrycz. – Nie oznacza to jednak, że nie warto o nich przypominać kierowcom. Dzięki naszej aplikacji kierujący pojazdami zostaną poinformowani np. o godzinach dla seniorów czy obowiązku noszenia maseczki. Jesteśmy przekonani, że niejeden kierowca, wsiadając do auta i odpalając naszą aplikację, przypomni sobie, że zapomniał zabrać z domu maseczkę lub, że musi się pospieszyć z zakupami, bo za chwilę sklepy będą otwarte wyłącznie dla osób starszych – wyjaśnił.

Senior wyprzedzał na zakręcie. Został zmiażdżony przez dwie ciężarówki. Przerażający wypadek - WideoSenior wyprzedzał na zakręcie. Został zmiażdżony przez dwie ciężarówki. Przerażający wypadek - WideoCzytaj dalej

W praktyce oznacza to, że łatwiej będzie uniknąć mandatu za brak maseczki. Przypominamy, że Polska została objęta czerwoną strefą, a co za tym idzie trzeba nosić maseczkę w przestrzeni publicznej, na otwartym terenie.

olicja w przypadku kontroli za niezasłanianie ust i nosa może ukarać mandatem 500 zł. Stróż prawa może również skierować sprawę do sądu (grzywna do 5 tys. zł) lub informację do sanepidu, który z kolei może nałożyć karę administracyjną do 30 tys. zł.

Zobacz także:

1. Niebywałe, co zrobili mieszkańcy po zamknięciu cmentarzy w turystycznym mieście. Brawa

2. Genialny Polak zadziwił cały świat. Jego wynalazek zrewolucjonizował kino, mało kto pamięta

3. Spektakularna prezentacja na najwyższym budynku świata. Porsche pokazało prawdziwą klasę

4. Cinquecento dwukrotnie starsze od właściciela. Nawet nie może wsiąść za kółko

5. Cudowny radiowóz policyjny. Ten model dosłownie powoduje szybsze bicie serca

6. Legenda polskich skoków narciarskich ma koronawirusa. Wojciech Fortuna przeżywa dramat, chodzi o jego żonę

7. Jakimowicz wpadł w furię po ostatnim "Dzień dobry TVN". "Żeby księdza pobić?", kuriozalne zarzuty

Następny artykuł