Mandat fotoradar
Źródło: GITD

Kuriozalna sytuacja. Kobieta nie wskazała sprawcy wykroczenia. Otrzymała 3000 złotych mandatu

Piotr DutkaPiotr Dutka
30 Września 2020

Mandat to bardzo nieprzyjemna rzecz dla każdego kierowcy. Przypadek tej kobiety jest jednak kuriozalny. Właścicielka volkswagena passata uwiecznionego przez fotoradar podczas jazdy z prędkością 109 km/h w terenie zabudowanym, nie chciała wskazać sprawcy wykroczenia. Otrzymała 3000 złotych kary.

Mandat z fotoradu przyczyną poważnych problemów. Kobieta wzięła winę na siebie w zamian otrzyma 3000 złotych mandatu.

Opisana sytuacja jest po prostu czystym kuriozum. Właścicielka volkswagena passata uwiecznionego przez fotoradar podczas jazdy z prędkością 109 km/h w terenie zabudowanym, nie chciała wskazać sprawcy wykroczenia. Całą winę wzięła na siebie. To co zdarzyło się potem jest po prostu niewyobrażalne.

Niecodzienna przeróbka Daewoo Matiza na... minikoparkę - WideoNiecodzienna przeróbka Daewoo Matiza na... minikoparkę - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Zaproponował łapówkę, aby nie być badanym alkomatem. Był trzeźwy

GITD nie dało się przekonać taką wersja i finalnie sprawa trafiła do sądu. Ten ukarał kobietę grzywną w wysokości 3 tys. zł.

Kobieta otrzymała drakońsko wysoką karę aż 3000 złotychKobieta otrzymała drakońsko wysoką karę aż 3000 złotych
fot. GITD

Jazda z prędkościa 109 km/h w obszarze zabudowanym to poważne wykroczenie, które wiąże się z ryzykiem utraty prawa jazdy na 3 miesiące. Jak widać, mężczyzna który jest widoczny za kierownicą zdawał sobie z tego sprawę i poprosił o pomoc właścicelkę auta. Jak się potem okazało, nie było to zbyt opłacalne rozwiązanie.

Kobieta została wezwana do złożenia wyjaśnień w sprawie i wskazania sprawcy wykroczenia. Pomimo faktu, że za kierownicą bardzo wyraźnie widać mężczyznę, przyjęła cała winę na siebie i otrzymała 500 złotych mandatu oraz 10 punktów karnych. To nie spodobało się inspektorom GITD i sprawa została skierowana do sądu.

Spektakularny wypadek. Ten kierowca Forda Fiesty dosłownie wystrzelił w powietrze. WideoSpektakularny wypadek. Ten kierowca Forda Fiesty dosłownie wystrzelił w powietrze. WideoCzytaj dalej

Wyrok nie okazał się łaskawy. Właścicielka passata została ukarana grzywną w wysokości 3 tys. zł za niewskazanie sprawcy wykroczenia. Sąd obciążył ją również kosztami procesu wynoszącymi 370 zł.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Masz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiMasz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiCzytaj dalej

Następny artykuł