Mandat opony zimowe
Źródło: Portal motoryzacyjny

Kierowco, przygotuj się na istotne zmiany dotyczące opon zimowych. Od tego roku obowiązuje wysoki mandat

Piotr DutkaPiotr Dutka
13 Września 2020

Mandat jest zawsze bardzo niewygodną kwestią dla każdego kierowcy. Wkrótce w życie wejdą nowe regulacje dotyczące opon zimowych. Kierowcy odczują go na własnej skórze. Drakoński przepis uderzy szczególnie we właścicieli flot.

Mandat za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących opon zimowych. Kierowco, nowy przepis wszedł w życie 1 lipca bieżącego roku.

Rozporządzenie dotyczące opon zimowych w samochodach ciężarowych oraz autobusach spędzi sen z powiek niejednego kierowcy, oraz właściciela flot. Spedytorzy oraz przewoźnicy, którzy będą kursować przez Niemcy, muszą się liczyć z istotnymi zmianami w ustawie.

Dzisiaj grzeje:

1. Gwiazda disco polo miała tragiczny wypadek. W ciężkim stanie trafiła do szpitala, siostra błaga o pomoc

2. Groźny wyciek z chińskiej fabryki. Kilka tysięcy zarażonych


Świeże rozporządzenie dotyczące opon zimowych weszło w życie z dniem 1 lipca 2020 roku. Mówi ono o tym, że TIR-y będą miały obowiązek mieć opony zimowe nie tylko na kołach osi napędowej, ale także na osiach skrętnych.

Rozporządzenie dotyczy autobusów kategorii M2 i M3 oraz ciężarówek kategorii N2 i N3. Zużycie opon na osiach skrętnych jest generalnie mniejsze, a więc rzadziej się je wymienia. Dlatego tym ważniejsze jest dokonanie właściwego wyboru przy zamawianiu opon.

Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywęWideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywęCzytaj dalej

Za brak odpowiedniego ogumienia w Niemczech zapłacimy spory mandat. Mowa o 60 euro. Jednak na tym nie koniec. Jeżeli spowodujemy wypadek i nie będziemy mieć odpowiednich opon, niemiecka policja ukarze nas wysokim mandatem w wysokości 120 euro.

Zobacz także:

1. Pani Dominika jest zdruzgotana, niewiarygodne sceny na Śnieżce. Turyści przesadzają?

2. Hitowy transfer reprezentanta Polski na ostatniej prostej. Kluby osiągnęły porozumienie

3. Kierowco, miej się na baczności. Nowy przepis ruchu drogowego spędzi sen z powiek wielu zmotoryzowanych

4. Dramatyczny finał szaleńczej jazdy. Młody kierowca BMW doprowadził do koszmarnego wypadku

6. Podsłuchano rozmowę pracowników TVP Info. Padły zatrważające słowa, nikt się nie spodziewał

Następny artykuł