mandat opony
Źródło: zdrogi.pl

Mandat za wymianę opon podczas pandemii? Ministerstwo wyjaśnia kluczową kwestię

Piotr DutkaPiotr Dutka
12 Listopada 2020

Mandat za wymianę opon? Sytuacja pandemiczna w naszym kraju jest bardzo ciężka. Wprowadzono sporą liczbę ostrzeń, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa obywateli oraz ograniczenie transmisji wirusa. Czy zmiana opon z letnich na zimowe nie będzie karana mandatem? Ministerstwo jasno i wyraźnie rozwiało wątpliwości kierowców.

Mandat za wymianę opon z letnich na zimowe? Ministerstwo wyjaśniło kluczową kwestię. Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą.

Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju jest bardzo ciężka, dlatego wprowadzono obostrzenia, które mają polepszyć sytuację oraz zmniejszyć liczbę zachorowań. Warto podkreślić, że ważna kwestia z punktu widzenia kierowców, tzn wymiana opon w czasie pandemii została wyjaśniona przez ministerstwo.

Kierowcy mogą i będą mogli wymienić opony mimo ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Wiadomość ta jest bardzo pozytywna, szczególnie dla tych, którzy wciąż jeżdżą na letnim komplecie ogumienia.

Dzisiaj grzeje:

1. Bliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - Wideo

2. Popisowe wyprzedzanie zakończone katastrofą. Ten kierowca Ferrari skompromitował się na całego - Wideo

3. TVP podało do wiadomości druzgocący komunikat. Niestety, nie żyje, jego brat zabrał głos „mój kochany brat odszedł z naszego świata”

Wielu kierowców przyspieszyło decyzję o zmianie opon, obawiając się trudności ze zmianą w razie wprowadzenia pełnego lockdownu. Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie. Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego otrzymał od Ministerstwa Zdrowia deklarację dotyczącą tego, jak traktowana będzie taka wizyta.

Policjanci zamarli podczas kontroli. To co znaleźli w samochodzie odbiera mowęPolicjanci zamarli podczas kontroli. To co znaleźli w samochodzie odbiera mowęCzytaj dalej

Według informacji przekazanych przez resort, wymiana opon na zimowe będzie możliwa "niezależnie od ograniczeń nałożonych przez rząd w wyniku drugiej fali pandemii koronawirusa".

Warto podkreślić, że stanowisko Ministerstwa Zdrowia oznacza, że nie trzeba zbytnio spieszyć się wymianą opon. Wszystko będziemy mogli załatwić bardzo komfortowo w elastycznym terminie, bez lęku o ewentualne zamknięcie punktów.

Samochód z trójką nastolatków wjechał do stawu. Nie byli w stanie się uwolnićSamochód z trójką nastolatków wjechał do stawu. Nie byli w stanie się uwolnićCzytaj dalej

Do tej pory część kierowców mogła obawiać się, że w razie podjęcia przez rząd decyzji o pełnym lockdownie wymiana opon może być kłopotliwa, a wręcz niemożliwa. Bardzo istotną kwestią dla polskich kierowców jest to, że sprawa ta została oficjalnie wyjaśniona przez resort zdrowia.

Zobacz także:

1. Wiadomość z ostatniej chwili. Minister powiedział, kiedy możliwy jest powrót dzieci do szkół

2. Z pozoru wydawała się miłą pielęgniarką. Teraz została oskarżona o dokonanie makabrycznego czynu

3. Człowiek kontra dostawczak. Ten mężczyzna to zdecydowany pechowiec roku - Wideo

4. Przejechał na czerwonym i uderzył w radiowóz. Uciekał pieszo

5. Cena benzyny ma spadać. Polscy kierowcy mogą szykować się na znaczne obniżki

6. Sposób tak prosty, że aż perfidny. Podkładając papier za banknot oskubała szefa na 100 tys. zł

Następny artykuł