Mandat koronawirus
Źródło: Police

Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie

Piotr DutkaPiotr Dutka
4 Września 2020

Mandat na kwotę przeszło 2 milionów złotych? Tak to możliwe i nie jest to kiepskiej jakości żart. Rząd Kanady wprowadził bardzo rygorystyczne prawo, które ma na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się pandemii wirusa. Ten mężczyzna o tym nie wiedział.

Mandat na ponad 2 miliony złotych? Pewnemu rekordziście grozi również więzienie.

Kanadyjczycy bardzo rozważnie i skrupulatnie podchodzą do przestrzegania przepisów odnoszących się do pandemii koronawirusa Covid-19. Śmiało można powiedzieć, że podjęte inicjatywy przynoszą pożądany efekt. Kanada ma bowiem, jeden z najniższych współczynników zachorowań na świecie.

Warto podkreślić, że granica Kanady z USA jest na ten moment zamknięta. Wszystko oczywiście z powodu koronawirusa, który paraliżuje wiele aspektów codziennego życia. Wyjątkowo mogą przekraczać ją obywatele USA, którzy podróżują na Alaskę. Oba państwa zgodziły się na takie rozwiązanie ponieważ szansa zakażenia na pustkowiu jest równa zeru.

Dzisiaj grzeje:

1. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć

2. Wybuch głowicy nuklearnej w kosmosie. Niesamowite nagranie amerykańskich testów

Oczywiscie jest jeden zasadniczy warunek, który musi zostać spełniony. Kierowca jest zobligowany do jak najszybszego przejechania odcinka trasy, bez zbędnego zatrzymywania się.

O tym, że złamanie zakazu ma surowe konsekwecje przekonał się pewien mieszkaniec Kentucky. Mężczyzna wyruszył na wycieczkę i kilkukrotnie został zatrzymany przez królewską kanadyjską policję konną, ze względu na bezpodstawne postoje na terenie Kanady.

Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocyWideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocyCzytaj dalej

W końcu jego samochód został namierzony tuż przed tarasem widokowym w parku narodowym Banff w prowincji Alberta. Nie było już ostrzeżeń i policja przeszła do działania. Mężczyzna został zatrzymany a lokalna prokuratura zdecydowała o jego aresztowaniu.

Nierozsądny kierowca będzie mieć poważne problemy. Za niezastosowanie się do tzw. „kwarantanny samochodowej” może grozić mu kosmiczna kara. Mowa o maksymalnej karze, wynoszącej nawet 750 tysięcy dolarów kanadyjskich. W przeliczeniu na złotówki daje to około 2 143 500zł. Dodatkowo meżczyźnie grozi także więzienie.

Zobacz także:

1. Zatrważające sceny na południu Polski. Prawdziwe natarcie. Turyści przecierali oczy

2. Fatalna kontuzja polskiego skoczka. O przyszłym sezonie prawdopodobnie może zapomnieć

3. Kierowco możesz stracić swoje uprawnienia, jadąc 61 km/h. Rygorystyczna ustawa może wejść w życie już wkrótce

4. Na Mazowszu pojawił się nietypowy radar. Nowatorskie podejście do problemu

5. Tragiczny wypadek. Zderzenie osobówki z busem. Nie żyje młody polski piłkarz

6. Jak sprawdza się szwedzka walka z epidemią? Jest lepiej niż w innych państwach

Następny artykuł