LGBT+ i Porsche
Źródło: Photo by Porsche

Porsche wspiera ideę LGBT+. Przekazało niezwykły prezent. Internet jest podzielony

Piotr DutkaPiotr Dutka
1 Sierpnia 2020

Jeden z najbardziej charakterystycznych, a zarazem najbardziej popularnych producentów samochodowych przyłącza się do stanowiska przeciwko dyskryminacji osób LGBT+. Porsche postanowiło wesprzeć środowisko, dołączając do tegorocznego festiwalu kultury gejowskiej w Niemczech znanego jako Christopher Street Day. Internet jest podzielony.

Porsche dołącza do wparcia środowiska LGBT+. Przekazał kilka kolorowych egzemplarzy nowych aut.

Festiwal, znany pod nazwą Christopher Street Day odbywa się w Niemczech, co roku pod koniec lipca. Niemiecka marka solidaryzuje się ze środowiskiem LGBT+ i w ramach wsparcia przekazała wyjątkowy prezent.

Mowa o sześciu wielokolorowych egzemplarzach Porsche 911, przedstawiających tęcze, która jest znanym symbolem festiwali gejowskich na całym świecie.

Podkreślmy, że Porsche nie jest pierwszym producentem, który otwarcie wyraża swojej poparcie dla osób LGBT+. Nie tak dawno, Bentley pokazał swój model Continental GT V8 z tęczowym motywem. Innym przykładem może być BMW, które pomalowało swojego kabrioleta Serii 8 z okazji Miesiąca Dumy LGBTQ+ w USA.

Wideo-Koszmarny wypadek na A4. Kierowca osobówki dostał zawału podczas jazdy autostradąWideo-Koszmarny wypadek na A4. Kierowca osobówki dostał zawału podczas jazdy autostradąCzytaj dalej

Domagamy się równych szans, wspieramy je i chcemy, aby wszyscy pracownicy Porsche mogli wnosić taki sam wkład. Niezależnie od elementów takich jak płeć, pochodzenie etniczne, religia, niepełnosprawność, wiek, czy orientacja seksualna – przekazał Andreas Haffner, członek zarządu ds. zasobów ludzkich.

Bardzo istotnym aspektem jest również fakt, że niemiecka marka już trzy i pół roku temu stworzyła specjalny Departament Równych Szans i Różnorodności, by skutecznie promować równość szans u swoich pracowników.

Zobacz także:

1. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje

2. Figle w aucie - Czy grozi za nie mandat? Wbrew pozorom to nie takie oczywiste

3. Koszmarny wypadek. Ten kierowca zbyt dosłownie wziął słowa na rondzie prosto

4. Tragiczny wypadek. Osobówka z ogromną siłą wbiła się w tył kombajnu rolniczego. Zginęły dwie osoby

5. Kierowco, uważaj. Nowa metoda złodziei samochodów. Czy można się przed nią obronić?

Następny artykuł