ZDrogi.pl
Toyota Supra IV generacji

Barrett-Jackson

Legendarna Supra z filmów „Szybcy i wściekli” może być twoja. Jeździł nią sam Paul Walker

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Nie jest żadną tajemnicą, że seria filmów „Szybcy i wściekli” jest jedną z najbardziej kasowych, a zarazem najpopularniejszych w historii kina. Dla fanów pościgów oraz szybkich samochodów dom aukcyjny Barret-Jackson przygotował nie lada gratkę. Legendarna Toyota Supra została wystawiona na aukcję.

Niezależnie czy jesteś oddanym fanem serii, czy też mimochodem widziałeś tą produkcję, na 100 procent rozpoznasz ten niezwykły egzemplarz toyoty supry. Samochód w kolorze cukierkowej pomarańczy jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aut świata.

Swoją popularność zawdzięcza w głównej mierze roli w superprodukcji „Szybcy i wściekli”. To właśnie tym samochodem kierował główny bohater Brian O'Connor, grany przez nieżyjącego już Paula Walkera.

Toyota Supra IV generacji

Toyota Supra IV generacji

Od razu warto zaznaczyć, że pojazd zostanie wystawiony na aukcję już w czerwcu bieżącego roku. Samochód ma szczególną wartość, ponieważ zagrał zarówno w pierwszej, jak i w drugiej części kultowego filmu.

Pomimo faktu, że samochód był wykorzystywany jako pojazd kaskaderski, był on prowadzony przez nieżyjącego już, sławnego aktora Paula Walkera.

Samochód był wykorzystywany w wielu ujęciach zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych podczas kręcenia pierwszej części z 2001 roku. Na ekranie pojawił się również w drugiej części z 2003 roku, gdy odgrywał rolę Supry prowadzonej przez drugoplanową postać Slap Jacka.

 Barrett Jackson

Barrett Jackson

Oficjalne zdjęcia wskazują, że samochód jest bardzo dobrym stanie technicznym. Warto podkreślić, że pod maską znajduje się niezmodyfikowany, fabryczny, sześciocylindrowy silnik 2JZ-GTE z podwójnym turbodoładowaniem. Całkowita moc jest przekazywana na tylne koła za pomocą czterobiegowej, automatycznej skrzyni biegów.

Pojazd posiada wiele modyfikacji, które obejmują przedni spoiler Bomex, a także boczne progi, maskę w stylu TRD, aluminiowe tylne skrzydło APR dwupłatowe i 19-calowe koła Dazz Motorsport M5 Tuner.

Wiadomo, że pojazd trafi na aukcję w Las Vegas, a oficjalna licytacja odbędzie się w dniach 17-19 czerwca. Dokładnie nie wiadomo, jaką cenę osiągnie ten niezwykle interesujący egzemplarz, aczkolwiek można się spodziewać, że nie będzie tanio.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl
Podobne artykuły

Sposób jazdy może pomóc w diagnozowaniu chorób

Aktualności

Pokaż mi jak jeździsz, a powiem czy grozi ci demencja

Czytaj więcej >
Wypadek motocyklisty. Był pijany, dostał odszkodowanie

Aktualności

Pijany motocyklista z Łodzi zderzył się z samochodem. Dostał odszkodowanie

Czytaj więcej >
Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >