Lamborghini Essenza
Źródło: YouTube: Carscoops

Oto najnowsze Lamborghini Essenza SCV12, parametry auta robią ogromne wrażenie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
30 Lipca 2020

Lamboghini Essenza SCV12 to hipersamochód, który nie posiada homologacji drogowej. Model powstanie w liczbie ograniczonej do 40 egzemplarzy. Każdy z nich wyposażony będzie w najmocniejszy w historii marki silnik wolnossący o mocy ponad 830 KM.

Na wstępie ostrzegamy. Jeśli planujesz wziąć dotację rządową i zakupić ten model... to nie będzie łatwo. Nowe Essenza powstanie w liczbie 40 sztuk, które już pewnie zostały wyprzedane lub zostaną w najbliższych kilka dni.

Lamborghini Essenza SCV12 to hipersamochód, który nie posiada homologacji drogowej. Oznacza to tyle, że poruszać się nim można jedynie po torach.

Model powstanie w liczbie ograniczonej do 40 egzemplarzy. Każdy z nich wyposażony będzie w najmocniejszy w historii marki silnik wolnossący o mocy ponad 830 KM.

Jest to również pierwszy samochód klasy GT Lamborghini opracowany zgodnie z zasadami bezpieczeństwa prototypów FIA.

Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycieZdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycieCzytaj dalej

Oprócz imponującej mocy, Essenza SCV12 zaoferuje nam również wydech Capristo, sześciobiegową sekwencyjną skrzyniebiegów X-trac, którą napęd trafiać będzie jedynie na tylne koła.
Stosunek mocy do masy w tym bolidzie wynosić ma 1,66 KM/kg, dzięki zastosowaniu monokoku wykonanego z włókna węglowego bez wewnętrznej klatki bezpieczeństwa.

Lamboghini Essenza SCV12 dzięki swojej aerodynamice auto ma generować 1200 kg docisku przy 250 km/hto więcej niż w klasycznym samochodzie klasy GT3.

„Essenza SCV12 jest ostatecznym wyrazem wolnossącego silnika V12, symbolu naszej marki od 1963 roku”, wyjaśnia Maurizio Reggiani, dyrektor ds. technologii Lamborghini.

Dzisiaj grzeje:

1. Wielkie kontrole policyjne na weselach? Poznaliśmy prawdę, nikt o niej głośno nie mówił
2. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie
3. Jedno ziarenko może zabić. 4-latek trafił do szpitala z silnym zatruciem

To projekt, w którym połączyliśmy dążenie do inżynieryjnej perfekcji z dopracowaną aerodynamiką, futurystycznym designem i nowatorskimi rozwiązaniami, takimi jak karbonowa skorupa bez wewnętrznej klatki bezpieczeństwa. Rezultatem jest wciągający i bezkompromisowy samochód, stworzony do ścigania się i prezentowania na torze cech, które rozsławiły Lamborghini na całym świecie, gwarantując wyjątkowość i wyjątkowe emocje zarówno kierowcy, jak i widzom. ”

Auo dostępne będzie w ekskluzywne barwach Verde Silvans, Grigio Linx, Nero Aldebaran Gloss i Arancio California. Według projektantów dynamiczne linie samochodu łączą w sobie urok prototypów z lat 70. XX wieku z elementami typowymi dla współczesnych Lamborghini.
Wielofunkcyjna kierownica została zainspirowana kierownicami F1. To nowoczesny, ale bardzo funkcjonalny projekt jak na samochód wyścigowy.

„Wraz z Essenza SCV12 składamy hołd zarówno naszej wyścigowej przeszłości, jak i teraźniejszości: duże tylne skrzydło, boczne płetwy i przedni splitter to elementy zaczerpnięte z Huracan Super Trofeo EVO i GT3 EVO. Ten samochód to doskonałe połączenie naszej tradycji i tego, jak wyobrażamy sobie naszą przyszłośc”- powiedział Mitja Bokert, szef Lamborghini Centro Stile.

Lamboghini Essenza SCV12 - Każdy właściciel otrzyma bezpłatne miejsce do przechowywania bolidu w nowym hangarze zbudowanym w Sant'Agata w Bolonii.

W"garażu" znajdują się kamery internetowe, dzięki czemu samochody mogą być monitorowane przez całą dobę za pomocą aplikacji. W przyszłorocznym kalendarzu wyścigów odbędzie się kilka imprez typu „przyjedź i jedź” na wielu torach homologowanych przez FIA klasy 1. Pomoc techniczną zapewni personel techniczny Squadra Corse.

Oznacza to tyle, że nawet jeśli zakupimy nowe "Lambo" nie będziemy mogli zabrać go do domu (ani, tym bardziej, pojechać). Tak jak Ferrari FXX będzie ono przechowywane u producenta, który dostarczy nam je na tor, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zapewni również pomoc techniczną.

Zobacz także:

1. Anna Lewandowska trzeci raz zostanie mamą? Jej słowa nie pozostawiają wątpliwości, wszystko już jasne
2. Przepisy są bezlitosne. Surowe kary za przejazd na żółtym świetle
3. Kierowco, uważaj. Nowa metoda złodziei samochodów. Czy można się przed nią obronić?
4. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje
5. Koszmarny wypadek. Ten kierowca zbyt dosłownie wziął słowa na rondzie prosto
6. Gdzie za OC zapłacisz najwięcej? Zdradzamy, gdzie szczególnie warto porównywać oferty
7. 1200 zł dla prawie 60 tys. Polek. Niewiele osób wie, że po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł