Lamborghini Aventador S rozbite przez piłkarza Premier League
Źródło: Twitter: @dannyhall04

Piłkarz Premier League zdewastował Lamborghini Aventadora S

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
5 Stycznia 2021

Lamborghini Aventador S to piekielnie droga i mocna maszyna. Większość ludzi może jedynie pomarzyć o przejażdżce takim autem - niewielu może sobie na takie pozwolić. Wśród osób, które stać na Aventadora (i które chętnie go kupują) znaleźć można, m.in. piłkarzy. Jeden z nich właśnie "skasował" jeden egzemplarz.

W nocy z 3 na 4 stycznia piłkarz zespołu rywalizującego w Premier League miał poważny wypadek. Francuz Lys Mousset nieoficjalnie rozbił supersportowe Lamborghini Aventador S.

Wstępne informacje każą sądzić, że sportowiec prowadził włoskie superauto pod wpływem alkoholu.

Lamborghini Aventador S rozbity - piłkarz był pijany?

Samochód gwiazdy Premier League został rozbity w mieście ojczystym mieście klubu, który reprezentuje - Sheffield. Policja na miejscu zdarzenia aresztowała dwie młode osoby.

Po złożeniu wyjaśnień mężczyźni zostali zwolnieni, a dochodzenie w sprawie wypadku twa.

Policja z Yorkshire stwierdziła, że do kolizji doszło tuż po północy, w nocy z niedzieli na poniedziałek na Abbeydale Road South w Sheffield.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Kierowca BMW w końcu odpowie za śmiertelny wypadek pod Warszawą. Sąd jest bezlitosny

Lamborghini uderzyło w prawidłowo zaparkowany samochód - jako przyczynę podaje się, co nie zaskakujące, nadmierną prędkość.

Niewykluczone również, że któremuś z mężczyzn zostaną postawione zarzuty prowadzenia pod wpływem alkoholu.

Policja nie podała do wiadomości czy za kierownicą siedział piłkarz, ale z oświadczenia opublikowanego kilka godzin później przez klub Sheffield United dowiadujemy się, że wszczęto wewnętrzne postępowanie dyscyplinarne po tym, jak w internecie pojawiły się fotografie rozbitego samochodu znanego piłkarza.

Lamborghini Aventador S to wyjątkowa maszyna

Aventador S to piekielnie mocny i niesamowicie drogi pojazd, który pod maską skrywa V12 o pojemności 6.5-litra, generująca 740 koni mechanicznych i 690 Nm momentu obrotowego.

Motor jest połączony z półautomatyczną, 7-stopniową przekładnią, która odpowiada za przeniesienie napędu na cztery koła.

Aventador S od 0 do 100 km/h przyśpiesza w zaledwie 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 350 km/h. Przybliżony koszt nowego auta to około 1,5 mln złotych - dlatego niektórzy postanowili zbudować je sobie sami.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Mycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówMycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówCzytaj dalej

Następny artykuł