Diesel Benzyna
Źródło: zdrogi.pl

Kuriozalny podatek nałożony na Diesla i benzynę. Odczują go setki tysięcy kierowców

Piotr DutkaPiotr Dutka
21 Października 2020

Diesel oraz benzyna są w ostatnim czasie na cenzurowanym jeśli chodzi o rządy europejskich państw. Starają się one znacząco zredukować emisję CO2 i wpadają na coraz to nowsze, czasami głupsze pomysły. Ten przykład to czyste kuriozum.

Diesel i benzyna na cenzurowanym. Nowy, kuriozalny podatek może dotknąć każdego. Kuriozalny pomysł na walkę z emisją CO2.

Troska o środowisko to ważny temat, który powinien być respektowany przez każdego z nas. Czasami jednak pomysł związane szczególnie ze zmniejszeniem emisji CO2 przechodzą ludzkie pojęcie. Ten przykład jest idealnym potwierdzeniem.

Dzisiaj grzeje:

1. Nietypowa pielgrzymka na A4. Szedł na kolanach do Częstochowy. Został zatrzymany przez policję

2. Sześcioro nastolatków jechało Audi. Kierowca wjechał w drzewo

3. Uczniowie podstawówek przejdą na naukę online. Premier właśnie wydał oświadczenie

Francuski minister środowiska, pani Barbara Pompili, ogłosiła wprowadzenie nowego podatku uwaga. Od masy samochodów! Niestety to nie żarty, a smutna rzeczywistość.

Nad lazurowym wybrzeżem SUV-y zostaną obarczone podatkiem od swojej masy. Ma to na celu skłonienie producentów do ograniczenia emisji CO2. Jak to wygląda w praktyce? Samochody z silnikami benzynowymi i typu Diesel, w nadwoziu SUV ważące ponad 1800 kg, będą opodatkowane stawką 10 euro za każdy dodatkowy kilogram. Takie informacje przekazała wczoraj francuska agencja informacyjna France 24.

Nowy podatek ma wejść w życie od 2021 roku. Nie będzie on dotyczył samochodów elektrycznych, jedynie tych zasilanych benzyną lub Dieslem. Warto podkreślić, że SUV-y made in France ważą poniżej 1800 kg. Cięższe są niemieckie Audi czy BMW.

Motorniczy znalazł sposób na cwaniaka w BWM. Takiego rozwiązania nie spodziewał się nikt - WideoMotorniczy znalazł sposób na cwaniaka w BWM. Takiego rozwiązania nie spodziewał się nikt - WideoCzytaj dalej

Swoje trzy grosze dorzuca również WWF. – 4,3 miliona sprzedanych we Francji SUV-ów w tamtej dekadzie ma taki sam ślad węglowy jak 25 milionów kompaktowych samochodów elektrycznych – skomentował rzecznik organizacji.

Zobacz także:

1. Andrzej Duda ma koronawirusa. Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Prezydent mógł zarazić wiele osób. Czerwony sygnał dla Polaków i przyjeżdżających turystów

2. Niezwykłe odkrycie na Księżycu? NASA: "Kolejny ogromny krok dla ludzkości"

3. Znany celebryta doprowadził do wielkiej tragedii. Jego Lamborghini siało postrach na drodze - Wideo

4. Prowadzący program w TVN Turbo zatrzymany przez CBA

5. Kobieta za kierownicą oszukała przeznaczenie. Jedna decyzja uratowała jej życie

6. Andrzej Duda zarażony koronawirusem. Prezydent mógł zarazić gwiazdę polskiego sportu

7. Tadeusz Rydzyk wpadł w furię po krytyce kardynała Dziwisza. "Masoneria, centrale antyewangelizacyjne"

Następny artykuł