Kontrola Policji
Źródło: TVN 24

Kupno samochodu ważniejsze od bezpieczeństwa innych. Wysoka kara

Piotr DutkaPiotr Dutka
31 Marca 2020

Para narzeczonych z gminy Ulan-Majorat na Lubelszczyźnie postanowiła przerwać przymusową kwarantannę, w celu zakupu samochodu. W te niezwykle nieodpowiedzialną operację zaangażowali brata. Teraz grozi im 30 tysięcy grzywny

Złamali zasady kwarantanny, bo chcieli kupić nowe auto. Teraz grozi im 30 tysięcy kary

W niedziele około godziny 12, funkcjonariusze z radzyńskiej jednostki policji sprawdzali w jednej z miejscowości na terenie gminy Ulan-Majorat, czy wszystkie osoby objęte ich nadzorem stosują się do zaleceń inspektora sanitarnego.

Pewien 28-latek i jego 23-letnia narzeczona zostali skierowani na obowiązkową kwarantannę po swoim powrocie z zagranicy. Funkcjonariusze podczas rozmowy telefonicznej ustalili, że para przebywa na spacerze w lesie oddalonym około 3 km od miejsca obowiązkowej kwarantanny. Narzeczeni zobowiązali się powrócić do domu za około godzinę, jednak po tym czasie, policja znów nie zastała nikogo pod wskazanym adresem.

Pościg za kierowcą po narkotykach i z zakazem prowadzenia [WIDEO]Pościg za kierowcą po narkotykach i z zakazem prowadzenia [WIDEO]Czytaj dalej

Jak ustalili funkcjonariusze, 28-latek i 23-latka nie wyszli na spacer. Prawdziwym powodem opuszczenia miejsca obowiązkowej kwarantanny był wyjazd do Siedlec po zakup samochodu. Do całej akcji wspomniana dwójka wciągnęła również brata mężczyzny.

Teraz zakup nowego auta może się zdecydowanie przesunąć w czasie, ponieważ policjanci wdrożyli procedurę w kierunku art. 116 kodeksu wykroczeń, który przewiduje odpowiedzialność karną za nieprzestrzeganie nakazów i zakazów obowiązujących chorego lub nosiciela choroby zakaźnej. Za opuszczenie miejsca obowiązkowej kwarantanny dwójce narzeczonych grozi kara grzywny do 30 tysięcy złotych.

Warto wspomnieć o najnowszych danych przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia. Poinformowało ono o kolejnych nowych przypadkach osób zakażonych. W sumie w naszym kraju liczba osób zakażonych wynosi już 2132.

Następny artykuł