Starostwo w Pruszkowie
Źródło: zdrogi.pl

Kupiłeś auto sprowadzone z zagranicy? Ta zmiana na pewno Cię ucieszy!

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
27 Marca 2020

Aby nie narażać pracowników urzędów i samych petentów powstał projekt, który ma na celu odroczyć procedury na bezpieczniejsze czasy.

W związku z pandemią czas na rejestrację sprowadzonego auta zostaje wydłużony.

Jeśli w ostatnim czasie sprowadziliście do kraju auto, ale nie zdążyliście go zarejestrować to mamy dobrą nowinę.

Aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa i zachęcić ludzi do pozostania w domach powstał projekt, który pozwoli zarejestrować sprowadzone auto w ciągu 180 dni. W tym czasie też będziemy mogli powiadomić starostę o nabyciu lub zbyciu auta.

W uzasadnieniu do przypomniano, że 1 stycznia 2020 roku weszła w życie zmiana w ustawie Prawo o ruchu drogowym, która wprowadziła kary za niezarejestrowanie auta używanego sprowadzonego z UE lub niepoinformowaniu o zbyciu/nabyciu auta w ciągu 30 dni.

18 marca odbyła się Rada Gabinetowa, która poświęcona była pakietowi pomocowemu dla gospodarki w związku z wpływem epidemii koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki poinformował o utworzeniu projektu, którym jest Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Chwytliwa nazwa, prawda?

W ramach projektu więc nie musimy śpieszyć się z rejestracją auta lub zgłoszeniem zakupu/sprzedaży samochodu zarejestrowanego w Polsce. Możemy odłożyć to na „za kilka miesięcy” i w tym czasie nie wychodzić z domu. Tak by wypadało i do tego zachęcamy.

Mamy nadzieję, że pojawi się więcej takich inicjatyw i szybko uda nam się uporać z koronawirusem - lepiej przemęczyć się miesiąc teraz niż miesiącami walczyć z konsekwencjami społecznymi i gospodarczymi.

Następny artykuł