Samochód hybrydowy Toyota Camry
Źródło: Photo by Toyota

Samochód hybrydowy - która firma produkuje najsolidniejszy?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
18 Marca 2020

Praktycznie każdy samochód hybrydowy Toyoty cieszy się dużą popularnością. Dodatkowo przez cały czas produkcji ekologicznych aut producentowi udało się uniknąć większych wpadek jakościowych czy problemów technicznych.

Samochód hybrydowej jakiej firmy z założenia będzie najsolidniejszy?

Badanie opublikowane przez witrynę iSeeCars.com pomoże nam to ustalić.

Na podstawie wyników z ponad 15,8 miliona sprzedanych samochodów używanych ustalono, że spośród wszystkich modeli
hybrydowych najwyższy odsetek pojazdów, które przekroczyły 300 tysięcy przebiegu i nadal znajdują się w eksploatacji, należy do Toyoty Highlander Hybrid. Aż 4,2% hybryd o takim (lub wyższym) przebiegu to właśnie model Japończyków.

W kategorii "samochód hybrydowy" znalazły się Toyota Prius i Toyota Camry Hybrid - odpowiednio 1,7% i 1,2%.

Długowieczność tych konkretnych modeli zwiększa zasadność przesiadki z auta spalinowego na samochód hybrydowy. Jak wskazuje iSeeCars, długowieczność modeli hybrydowych, takich jak Highlander Hybrid,
pomaga również zrównoważyć ich wyższe koszty początkowe. Oznacza to tyle, że jeśli kupimy auto z salonu i będziemy nim jeździć - prędzej czy później dopłata do hybrydy nam się zwróci.

Najnowsza Toyota Highlander Hybrid 2020 oferuje miejsca siedzące dla maksymalnie ośmiu osób i według producenta pali około 6,5 litra/100 kilometrów.

W zestawieniu jednak występowały jedynie linie modelowe będące nadal w ofercie. Jeśli więc tak jak Honda, w międzyczasie zmieniliśmy nasz samochód hybrydowy zmienił nazwę - nie znajdzie się on w porównaniu.

Czekamy, by się przekonać, jak za kilka lat wypadną samochody elektryczne. Na razie jest ich zbyt mało i są zbyt krótko na rynku, by taki ranking miał sens. Czas pokaże, czy, potencjalnie prostsze, samochody na prąd wykażą się większą trwałością.

Na razie jednak wszystko wskazuje na to, że jeśli chcemy kupić samochód na lata, móc na nim polegać i w przyszłości zaoszczędzić - powinniśmy udać się do salonów Toyoty.

Następny artykuł