Koronawirus zaatakował rzadowych kierowców
Źródło: Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Koronawirus przetrzebił szeregi kierowców rządowych

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
18 Listopada 2020

Koronawirus zaatakował kierowców rządowych limuzyn. Według najnowszych wiadomości coraz więcej szoferów jest zarażonych. Według dziennika "Rzeczpospolita" wirus zaatakował również Straż Marszałkowską.

Kierowcy, którzy mają kontakt z najważniejszymi osobami w państwie, zostali mocno dotknięci pandemią. I to wszystko mimo zastosowania środków bezpieczeństwa.

W Wydziale Obsługi Transportowej Kancelarii Sejmu według gazety „Rzeczpospolita” pojawił się poważny problem z zakażeniami koronawirusem wśród szoferów rządowych limuzyn.

W wydziale zatrudnionych jest aktualnie 54 kierowców, z których część pozostaje w dyspozycji Prezydium Sejmu, część klubów parlamentarnych, a kolejna część wozi posłów. Na początku listopada zaczęły pojawiać się informację, że wśród tych ostatnich jest poważny problem.

Samochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoSamochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:

1. Owocna kontrola policji. Zatrzymali BMW z trzema mężczyznami. Wszyscy mieli sporo za uszami
2. W Milionerach padło banalne pytanie. Uczestnik załamał ręce. Każdy miłośnik podróży poda odpowiedź bez problemu
3. Wpadł na jeździe po pijanemu, bo chciał zagadać do policjantów w cywilu

Koronawirus w szeregach szoferów rządowych limuzyn

„Gdy poprosiłem o samochód, usłyszałem od dyspozytora, że zostało tylko trzech kierowców, bo pozostali chorują na COVID-19. Później zadzwoniono do mnie z informacją, że kierowca, z którym jechałem, też jest zakażony. Tak więc spośród tych trzech rzekomo zdrowych niektórzy okazali się chorzy” - mówił w rozmowie z „Rzeczpospolita” poseł Koalicji Obywatelskiej Piotr Borys.

Podobnymi doświadczeniami pochwalić się może poseł KO Dariusz Joński, który w pierwszej połowie listopada jechał z sejmowym kierowcą. Po kilku dniach otrzymał SMS ze straży marszałkowskiej z informacją o tym, że „u kierowcy KS, z którym Państwo jechali w dniach 3 i 4 listopada br., wykryto zakażenie koronawirusem. Warszawski sanepid, z którym ściśle współpracujemy, z uwagi na krótki czas przejazdu i stosowanie maseczek ochronnych zalecił samoizolację i samokontrolę do dnia 13 bądź 14 listopada br., zależnie, kiedy Państwo realizowali przejazd (10 dni od kontaktu)".

Podobne wiadomości mieli dostać również jego koledzy z Sejmu.

Centrum Informacyjne Sejmu przekonuje „Rzeczpospolitą”, że stosowano rygorystyczne środki bezpieczeństwa, które miały zapobiec zakażeniom wśród kierowców (i pasażerów). Kierowcy zostali wyposażeni w maski ochronne oraz środki dezynfekujące do rąk i samochodu. W autach ponadto znalazły się rękawiczki oraz maski ochronne dla pasażerów.

W pomieszczeniach kierowców zostały zamontowane urządzenia do dezynfekcji rąk wraz z instrukcją skutecznej dezynfekcji. Wydział Obsługi Transportowej wprowadził również zasadę wyłączenia miejsca pasażera obok kierowcy z użytkowania w samochodach osobowych oraz ograniczenia liczby przewożonych pasażerów.

Koronawirus zaatakował również Straż Marszałkowską?

Kierowców rządowych limuzyn podzielono na dwie grupy, które nigdy nie pracują w tym samym czasie, a zasada ta nie dotyczy tylko kierowców pozostających w dyspozycji wicemarszałków i klubów.
Pojawiły się sugestie, że zbyt rzadko robiono testy kierowcom. Joński podkreśla, że powinny być wdrożone jasne i skuteczne procedury, mające na celu uniknięcie zakażeń.

„Na sejmowych kierowcach problemy się jednak nie kończą. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że duża skala zakażeń ma też miejsce w liczącej około 170 funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej” - pisze dziennik.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

1. Ogromne kontrowersje wokół stacji TVN. Wielu nadal nie kryje oburzenia, w końcu chodzi o przemoc
2. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Artura Boruca. Ma wśród najbliższych sportowca sprzed lat
3. Czy zakaz parkowania tyłem do budynku jest legalny?
4. Stracisz prawo jazdy za agresję na drodze? Nowe przepisy w prawie o ruchu drogowym
5. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo
6. Do Polski przyleciał tajemniczy samolot z Wuhan. Ujawniono cel podróży
7. Część uczniów wznawia naukę. Znamy datę powrotu do szkół, opublikowano rozporządzenie

HYPERBOOK GTR czyli potężna maszyna do gier - TEST I RECENZJA

 

Następny artykuł