Kontrole drogowe dotyczące emisji
Źródło: YouTube: Wazzup

Ogromne kary od 1 września. Ruszają kontrole samochodów, wiele osób może stracić auta

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
3 Września 2020

Kontrole drogowe zawierające pomiar emisji spalin mają stać się chlebem powszednim użytkowników dróg. Stawką wysokie kary i utrata samochodu. Wszystko przez nową uchwałę Unii Europejskiej, która weszła w życie z dniem 1 września 2020 roku.

1 września weszły w życie nowe unijne przepisy związane z wydawaniem homologacji i nadzorem ich udzielania.
Mają one za zadanie nie dopuścić w przyszłości do skandali pokroju Dieselgate. Regulacje weszły w życie po ponad dwóch latach od uchwalenia w maju 2018 roku.

Kontrole drogowe mają być częstsze, ponieważ Unia wymusi na Państwach członkowskich i minimalną ilośc.

Dramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodzeDramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodzeCzytaj dalej

Wszystko po to, aby zniechęcić producentów do stosowania urządzeń lub oprogramowania, które miałyby fałszować wyniki pomiarów emisji spalin. Ruszają masowe kontrole instytucji odpowiedzialnych za wydawanie homologacji na rynku europejskim.

Za nieprawidłowości związane z pomiarami emisji spalin producenci będą mogli zapłacić nawet 30 tys. euro za każde wyprodukowane auto.

Co więcej, właściciele takich pojazdów będą mogli pożegnać się z samochodem. Pojazdy będą wycofane z ruchu do czasu odzyskania homologacji.

Nowe przepisy wzmocnią także kontrolę nad instytucjami, które zajmują się badaniem nowych modeli aut. Aby uzyskać lub zachować swoje uprawnienia, będą one poddawane niezależnemu audytowi. Dodatkowe instytucje udzielające homologacji będą weryfikowały się wzajemnie, aby uniknąć nieprawidłowości.

Kontrole drogowe mogą zakończyć się wycofaniem auta z użytku.

Częściej kontrolowane będą samochody już jeżdżące po drogach. Każde z państw członkowskich poprzez uprawnione do tego instytucje będzie zobowiązane do badania aut. Określona będzie ich minimalna liczba. Samochody niespełniające norm będą mogły być wycofywane z użytku, zanim organ, który udzielił homologacji, rozpocznie postępowanie.

Zobacz także:

  1. Znajdź dziecko na zdjęciu. Test, który powali wszystkich na kolana
  2. Reprezentant czołowej europejskiej drużyny blisko Legii Warszawa. Sensacyjne doniesienia
  3. Wideo - Kuriozalna próba wymuszenia odszkodowania. To nagranie udowadnia, że takich prób nadal nie brakuje
  4. Wideo - Zrobił „test” swojego Peugeota i wrzucił do sieci. Zgarnął 83 punkty karne\
  5. Przerażający wypadek w Strzegowie. Zginęły dwie osoby, a cztery zostały ranne
  6. Trzaskowski powiedział nieprawdę ws. PKN Orlen. Zdecydowana reakcja prezesa koncernu

Gamingowy kombajn do gier - ASUS ROG ZEPHYRUS G14 TEST I RECENZJA!

Następny artykuł