Kontrola drogowa w Lublinie - 13-latek za kierownicą
Źródło: Materiały Policyjne

Kierowca próbował uniknąć kontroli drogowej. Policjanci nie mogli uwierzyć w to, kto siedział za kierownicą.

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
24 Grudnia 2020

Kontrola drogowa w Lublinie zakończyła się zaskakująco. Kierowca, który postanowił uciec przed policją, okazał się mieć... 13-lat. Za kierownicę wsiadł bo nudziło mu się i nie mógł zasnąć. Dzień wcześniej wrócił do rodziny na święta z ośrodka szkolno-wychowawczego. Jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

Lubińscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego Oplem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Gdy funkcjonariusze wydali mu polecenie do zatrzymania pojazdu przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca przyśpieszył i próbował uciekać.

Po krótkim pościgu kierujący trafił w ręce policji. Okazało się, że za kierownicą siedział 13-latek, który wytłumaczył policjantom, że kluczyki od auta zabrał ojcu, a postanowił się przejechać, bo nie mógł zasnąć.

Kontrola drogowa w Lublinie. Policjanci tego się nie spodziewali

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło 23 grudnia, chwilę po północy. Policjanci ruchu drogowego patrolując ulice Lubina, zauważyli Opla, którego sposób jazdy wzbudził podejrzenia mundurowych - dlatego postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazując kierowcy zatrzymanie auta. Ten jednak je zignorował i gwałtownie przyśpieszył, rozpoczynając ucieczkę. Po przejechaniu około 100 metrów policjanci zatrzymali uciekiniera, który po unieruchomieniu pojazdu próbował kontynuować ucieczkę pieszo.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Kierowca BMW w końcu odpowie za śmiertelny wypadek pod Warszawą. Sąd jest bezlitosny

Funkcjonariusze byli zdziwieni, kiedy okazało się, że zatrzymanym jest 13-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Nieletni oświadczył funkcjonariuszom, że poczekał, aż jego ojciec pójdzie spać, a następnie bez jego wiedzy zabrał kluczyki od samochodu i wybrał się na przejażdżkę.

Kontrola drogowa z nieoczekiwanym finałem. Nastolatek tłumaczył, że postanowił się przejechać, ponieważ nudziło mu się i nie mógł zasnąć.

Policjanci ustalili, że 13-latek dzień wcześniej wrócił z ośrodka szkolno-wychowawczego, aby święta spędzić z rodziną. Po wykonanych czynnościach funkcjonariusze przekazali nieletniego uciekiniera pod opiekę ojcu. Sprawą nastolatka zajmie się teraz sąd rodzinny.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł