Kontrola drogowa z zaskakującym finałem
Źródło: Policja.pl

Zaczęło się od braku pasów. Ukarany kierowca, jego nieobecny syn i stacja diagnostyczna

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
2 Września 2020

Kontrola drogowa dotyczyła niezapiętych pasów. Finał był zaskakujący. Kierowcy grozi 10 lat więzienia. Poza nim ukarana może zostać stacja kontroli pojazdów, która "podbiła" mu przegląd. Drodzy Państwo! Chyba mamy rekordzistę w kategorii "Najbardziej nieprzewidywalny finał kontroli drogowej".

Dużo pecha miał pewien 63-latek, który kilka dni temu jechał ulicami Bydgoszczy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jego zachowanie przykuło uwagę funkcjonariuszy, którzy zatrzymali go do kontroli drogowej.

Mężczyźnie grozi teraz aż 10 lat pozbawienia wolności...
Patrol ruchu drogowego zauważył Mercedesa Sprintera, którego kierowca jechał bez zapiętych pasów. Za kierownicą siedział 63-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego.

Kontrola drogowa, dotycząca braku pasów, zakończyła się nieprzewidywalnie.

Kierujący nie posiadał żadnego dokumentu tożsamości ani prawa jazdy. W trakcie kontroli funkcjonariusze zwrócili uwagę na kiepski stan techniczny pojazdu.

Auto miało niesprawny elektroniczny drogomierz, wycieki płynów eksploatacyjnych oraz braki w oświetleniu. Na przedniej szybie brakowało nalepki z numerem rejestracyjnym, a przewody układu hamulcowego były zaciśnięte... obcęgami i trytytką.

Dramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodzeDramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodzeCzytaj dalej

Co ciekawe, dzień wcześniej auto uzyskało pozytywny wynik okresowego badania technicznego. Ponadto w systemie widniał też stan drogomierza, który nie działał...
Policjanci skontaktowali się ze stacją kontroli pojazdów, która wydała pozytywny wynik badań. Nikt jednak nie był w stanie wyjaśnić, jak odczytano przebieg auta z niesprawnego licznika.

Kontrola drogowa z zaskakującym finałemKontrola drogowa z zaskakującym finałem
Policja.pl

Dowód rejestracyjny auta został zatrzymany. Sporządzona również dokumentację z kontroli stanu technicznego, która będzie podstawą do wszczęcia kontroli w stacji kontroli pojazdów.
Niezadowolony z obrotu spraw kierowca oznajmił, żeby tego nie robić, ponieważ właścicielem stacji kontroli pojazdów (podobnie jak kontrolowanego Mercedesa) jest jego syn.

Kontrola drogowa. 63-latek wyciągnął zwitek pieniędzy i wręczył funkcjonariuszowi.

W związku z tym mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem popełnienia przestępstwa, a na miejsce wezwano technika kryminalistyki. Zabezpieczono jako dowody w sprawie cztery banknoty o nominale 100 zł. Mężczyzna usłyszał zarzut „próby udzielenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, aby skłonić ją do naruszenia przepisów prawa". Wobec 63-latka zastosowano również dozór policyjny.

Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Oczywiście ukarany zostanie również za wykroczenia. Skierowano wniosek do sądu o ukaranie go za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, brak dokumentu prawa jazdy i kierowanie pojazdem w złym stanie technicznym.
Ponadto policjanci skierowali pismo do organu nadzorującego stacje kontroli pojazdów informujące o zaistniałej sytuacji i ujawnionych nieprawidłowościach.

Zobacz także:

1. TVP przekazało niewiarygodną informację. Stawiają płot na granicy dwóch województw. O co chodzi?

2. Jakub Błaszczykowski bronił honoru Polaków w Niemczech. Omal nie doszło do bójki (WIDEO)

3. Spektakularne nagranie pościgu za kierowcą BMW. Mężczyzna miał sporo na sumieniu

4. Kierowco, już wkrótce istotne zmiany w przepisach. Ciężej będzie stracić swoje prawo jazdy

5. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem

Gamingowy kombajn do gier - ASUS ROG ZEPHYRUS G14 TEST I RECENZJA!

Następny artykuł