Kontrola KAS
Źródło: KAS

Przewozili nielegalny towar. Wpadli przez niedopompowaną oponę

Piotr DutkaPiotr Dutka
6 Lutego 2021

O wielkim pechu może mówić dwóch mężczyzn, który zostali zatrzymani z nielegalnym towarem przez kujawsko-pomorski odział Krajowej Administracji Skarbowej. Funkcjonariusze podczas kontroli znaleźli aż 300 kilogramów pociętego tytoniu bez akcyzy. Wszystko z powodu jednego, ale bardzo ważnego szczegółu.

Kontrola funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej dokonała nietypowej kontroli. Zabezpieczyli aż 300 kilogramów tytoniu bez akcyzy.

Funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzili rutynowe kontrole na jednym z odcinków autostrady A1. W pewnym momencie zdecydowali się zatrzymać dostawczego Citroena, który wydał się im podejrzany. Jak się później okazało, był to strzał w 10.

Pojazd był wyraźnie obciążony, a w jednym z tylnych kół brakowało powietrza. Podejrzenie wystarczyło, by funkcjonariusze mogli przystąpić do swojej pracy.

Dostawczak nie był ubezpieczony, oraz nie posiadał ważnego badania technicznego. Transport czegokolwiek takim samochodem, mógłby doprowadzić do realnego zagrożenia w ruchu drogowym.

W trakcie kontroli samochodu wyszło na jaw, co tak naprawdę było powodem znacznego przeciążenia pojazdu dostawczego. Okazało się, że wewnątrz Citroena, funkcjonariusze zabezpieczyli aż 15 worków pociętym tytoniem do palenia bez wymaganych znaków akcyzy.

Polski streamer rozbił się w trakcie prowadzenia transmisji na żywo - WideoPolski streamer rozbił się w trakcie prowadzenia transmisji na żywo - WideoCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

– Nielegalny towar przewozili dwaj mężczyźni z województwa małopolskiego, którzy nie posiadali aktualnego ubezpieczenia OC oraz ważnego badania technicznego pojazdu. Samochód mógł więc stanowić realne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego – dodaje Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Kontrola KAS była bezlitosna. Oszacowana waga zarekwirowanego towaru wynosiła aż 300 kilogramów.

– Pracownicy Urzędu Celno-Skarbowego, oszacowali również na kwotę ponad 330 tys. zł wartość należności, które straciłby Skarb Państwa gdyby nielegalny towar trafił na rynek. Mężczyźni muszą teraz liczyć się z karami wysokiej grzywny albo karami pozbawienia wolności do lat 3 – dodał Stróżyński.

Niestety, ale nie było to jedyne, nietypowe zdarzenie, które miało miejsce na terenie naszego kraju w ostatnim czasie. Napad na konwój w Łodzi, do którego doszło na Bałutach zszokował cały kraj. W niecałą minutę, cztery osoby ukradły aż 3 miliony złotych. Polsat News dotarł do nagrań monitoringu, które ukazują moment kradzieży.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Wypadek na DK32. Czołowe zderzenie dwóch samochodów mogło zakończyć się dramatem - WideoWypadek na DK32. Czołowe zderzenie dwóch samochodów mogło zakończyć się dramatem - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł