Koenigsegg Jesko
Źródło: Koenigsegg

Wyposażenie dodatkowe kosztujące tyle, co nowe „Lambo"? Koenigsegg jest drogi.

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
14 Sierpnia 2020

Koenigsegg Jesko to piekielnie drogie i piekielnie drogie auto. Za "wypasioną" wersję przyjdzie nam zapłacić 13 mln złotych! Największym zdziwieniem w konfiguratorze mogą być ceny „opcji dodatkowych". Za niektóre możemy kupić, np. nowiutkie Lamborghini Aventador.

Konfigurator Koenigsegga Jesko już wystartował i 125 wybrańców może zacząć zabawę w konstruowanie wymarzonego egzemplarza. Zabawa pewnie jest przednia - choć przejażdżka skomponowanym autem pewnie „nakrywa ją czapką".

Na szczęście jeden z klientów, Manny Khoshbin, podzielił się tym, jak wygląda „bawienie się" konfiguratorem szwedzkiej marki.

Koenigsegg daje dostęp do konfiguratora jedynie wybranym.

Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holownicząDramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holownicząCzytaj dalej

Przypomnijmy, że Koenigsegg w modelu produkcyjnym będzie wytwarzać moc 1280 koni mechanicznych na zwykłej benzynie lub 1600 KM oraz 1500 Nm momentu obrotowego na paliwie E85.

Największym zdziwieniem w konfiguratorze Koenigsegga Jesko mogą być ceny niektórych „opcji dodatkowych". Wśród nich największe wrażenie robi samo nadwozie z nagiego włókna węglowego w cenie aż 443400 dolarów (1,656 mln złotych), czyli mniej więcej tyle, za ile kupimy Lamborghini Aventador! Żeby było śmieszniej - technicznie więc dopłacamy za „uboższą” wersję.

Koenigsegg Jesko to piekielnie drogie i piekielnie drogie auto. Za "wypasioną" wersję przyjdzie nam zapłacić 13 mln złotych!

Wrażenie też robi cena za karbonowe felgi z oponami Michelin Cup 2R - oszałamiające 110700 dolarów. Pół miliona za koła? Martyniuk tyle dał za Mercedesa.

Zobacz także:

1. Znaleziono cztery fabrycznie nowe Polonezy. Wśród nich prawdziwy „Biały Kruk”
2. Wideo - Ukraiński kierowca wykonał zdumiewający manewr na drodze
3. Już wkrótce premiera nowej FSO Syreny. Vosco EV ma być hitem sprzedaży. Jeden szczegół zaskakuje
4. Mycie auta na własnej posesji grozi mandatem? Niemal wszystkim umknął bezwzględny przepis
5. Wideo - Policja zniszczyła bardzo drogie Ferrari 458 Spider. Powód jest zdumiewający
6. Skandal - Jednak nie ukradziono 12-latce aparatu? Prawda okazała się zupełnie inna

Następny artykuł