Koenigsegg otwiera salon w Katowicach
Źródło: Materiały Prasowe

Koenigsegg otwiera salon w Katowicach. To pierwszy taki obiekt w naszej części Europy

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
17 Września 2020

Koenigsegg uznał, że polski rynek jest dla niego dość istotny, aby otworzyć w kraju oficjalny punkt sprzedaży. To pierwsze takie miejsce w rejonie. Oczywiście oznacza to, że z usług katowickiego dilera korzystać będą również sąsiedzi ze wschodu.

Koenigsegg to marka słynąca z jednych z ekstremalnych i najdroższych samochodów na świecie. Mała manufaktura, mimo braku potężnego zaplecza śmiało konkuruje z markami takimi jak Ferrari czy Lamborghini.

Samochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoSamochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:

1. Owocna kontrola policji. Zatrzymali BMW z trzema mężczyznami. Wszyscy mieli sporo za uszami
2. W Milionerach padło banalne pytanie. Uczestnik załamał ręce. Każdy miłośnik podróży poda odpowiedź bez problemu
3. Wpadł na jeździe po pijanemu, bo chciał zagadać do policjantów w cywilu

Szwedzka marka postanowiła otworzyć salon sprzedaży w Katowicach. To pierwszy taki obiekt w naszej części Europy. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 19 września 2020 roku.

Koenigsegg otwiera salon w KatowicachKoenigsegg otwiera salon w Katowicach
Materiały Prasowe

Zostanie on umiejscowiony tuż obok istniejącego już salonu Ferrari i Maserati. Już wkrótce na ulicach polskich miast będziemy mogli podziwiać pierwsze sprzedane egzemplarze.

Koenigsegg w Katowickim salonie oferować będzie pełną paletę modeli. Możemy więc liczyć na Jesko, Regerę czy nadchodzącą Gemerę, która ma podbić świat luksusowych GT.

Niestety, mało prawdopodobne by stały się one częstym widokiem na drogach. Koenigsegg produkuje raptem kilkadziesiąt aut rocznie. No i cena oferowanych modeli nie należy do przystępnych. 7 mln zł za Regerę, czy 10 mln za planowane Jesko to dużo, nawet jak na segment superaut.

Następny artykuł