parking samochodowy
Źródło: Regionfan.pl

Koczował 3 dni w samochodzie. Nie chciał zarazić bliskich koronawirusem

Piotr DutkaPiotr Dutka
29 Marca 2020

Jak podają wielkopolskie media, pewien mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego przez 3 dni mieszkał w swoim samochodzie. Jego zachowanie było podyktowane troską o rodzinę. Czekał bowiem na wyniki przeprowadzonego testu na obecność w swoim organizmie koronawirusa SARS-CoV-2

Ostrowianin po powrocie z zagranicy źle się poczuł dlatego postanowił działać

Mężczyzna, wracając z zagranicznej podróży, źle się poczuł. Zdecydował się działać szybko i zdecydowanie dlatego udał się do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego zapalenie oskrzeli. Dodatkową procedurą było zrobienie testu na ewentualną obecność koronawirusa.

Mężczyzna został poinformowany, przez lokalny oddział sanepidu o tym, że na zweryfikowanie swojego przypadku będzie musiał czekać 3 dni. Ostrowianin nie mógł zostać wysłany do specjalnego domu kwarantannowego, ponieważ takie skierowanie otrzymują jedynie ludzie chorzy na COVID-19. Jego objawy nie były wystarczające, by zakład mógł przyjąć go na hospitalizację.

Mieszkaniec Ostrowa w trosce o swoją rodzinę zdecydował się na bohaterski krok. Spędził 3 dni w swoim samochodzie, czekając na wynik testu. W tym czasie jego stan zdrowia kontrolowali pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim. Na szczęście wynik okazał się negatywny i mężczyzna wrócił już do swojej rodziny.

Jaki jest bilans koronawirusa w naszym kraju ?

Dane z soboty 28 marca informowały o 249 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 2 kolejnych ofiarach śmiertelnych. Ministerstwo Zdrowia podało informację, że hospitalizowanych jest 1719 pacjentów. Kwarantanną objętych zostało 97413 osób. Po powrocie do kraju zgłoszonych do kwarantanny zostało 167 890 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 56 585 osób. Łącznie kraju odnotowano 1638 przypadków zakażenia koronawirusem, 18 osób zmarło. Kilku pacjentów opuściło już szpitale, ponieważ zostali wyleczeni. Chodzi o osoby z Zielonej Góry, Raciborza, Łodzi oraz Cieszyna.

Następny artykuł