Kobieta pod wpływem alkoholu wiozła 2-letniego syna
Źródło: KPP Lubartów

Kompletnie pijana matka zabrała 2-letnie dziecko do sklepu

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Września 2020

Kobieta, będąc pod wpływem alkoholu, przyjechała do jednego z marketów w Teresinie. Jej podejrzane zachowanie zwróciło uwagę przypadkowego mężczyzny. 29-latek postanowił interweniować, widząc krzywdę dziecka.

​Pijana matka z 2-letnim dzieckiem przyjechała samochodem do marketu znajdującego się w Teresinie (woj. mazowieckie). Kobieta, już po zakupach, pomagała synkowi wsiąść do auta. W trakcie wsiadania upuściła dziecko, co przykuło uwagę przypadkowego mężczyzny. Ten, zaniepokojony jej zachowaniem wezwał policję. W międzyczasie zabrał kobiecie klucze i nie pozwolił jej odjechać.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, mł. asp. Agnieszka Dzik poinformowała w poniedziałek PAP, że do tzw. obywatelskiego ujęcia doszło w piątek 18 września.

Kobieta zwróciła uwagę przypadkowego 29-latka. Jej podejrzany wygląd oraz zachowanie sprawiły, że postanowił zainterweniować.

Krowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoKrowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Ducato rozerwało się jak kartonowe pudełko. Groźny wypadek na obwodnicy

„Kobieta swoim wyglądem i zachowaniem zwróciła uwagę 29-letniego mężczyzny, który zaobserwował ją już w markecie, a następnie zaniepokojony wyszedł za nią ze sklepu i widział, jak podczas otwierania drzwi do samochodu, upuściła chłopca” - przekazała w komunikacie.

29-latek nie pozwolił kobiecie odjechać i wezwał policję. Funkcjonariusze wykonali badanie alkomatem, które wykazało, że 35-latka ma prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci wezwali na miejsce ojca dziecka oraz karetkę pogotowia. Lekarz po badaniu nie stwierdził obrażeń u chłopca, którego następnie przekazano pod opiekę taty.

Kobieta została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu, gdzie czekała do wytrzeźwienia.

35-latka usłyszała zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia.
Przyznała się do popełnionych przestępstw.

Sprawą zajmie się teraz prokuratura, a następnie sąd. Policjanci przekazali materiały w sprawie 35-latki do sądu rodzinnego i ośrodka pomocy społecznej.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

 

Następny artykuł