Kobieta jechała lewą stroną jezdni
Źródło: Materiały Policyjne

Kobieta przyjechała z Anglii i zapomniała, że mamy ruch prawostronny

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
18 Września 2020

Kobieta poruszała się ulicami jadąc lewą stroną jezdni. Tłumaczyła, że to z przyzwyczajenia. Okazało się, że nie tylko...

​Brytyjskie prawo jazdy straciła 17 września pewna 42-latka z powiatu łukowskiego. Mieszkająca od wielu lat w Anglii kobieta poruszała się po polskich drogach lewym pasem jezdni nawet przez rondo.

Kobieta była też pod wpływem alkoholu. Miała ponad promil w organizmie. Wkrótce usłyszy zarzuty.

Niecodzienna przeróbka Daewoo Matiza na... minikoparkę - WideoNiecodzienna przeróbka Daewoo Matiza na... minikoparkę - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Zaproponował łapówkę, aby nie być badanym alkomatem. Był trzeźwy

W noc z 17 na 18 sierpnia policjanci z Łukowa zauważyli jadącego lewym pasem jezdni Forda. Samochód wcześniej przejechał przez pobliskie rondo pod prąd - policjanci wiedzieli, że muszą zainterweniować.

Kobieta jechała lewą stronąKobieta jechała lewą stroną
Materiały Policyjne

Kobieta, jakby nigdy nic, minęła policjantów.

Za kierownicą Fordem Focusa siedziała 42-latka z powiatu łukowskiego. Kobieta mówiła funkcjonariuszom, że od wielu lat mieszka w Anglii i kilka dni temu przyjechała do rodziny w odwiedziny.

Dodała, że tak mocno przyzwyczaiła się do ruchu lewostronnego, że w rodzimym kraju często zapomina o obowiązujących przepisach drogowych.

Kobieta, na potwierdzenie swych słów, pokazała policjantom wydane w Wielkiej Brytanii prawo jazdy.

Kobieta jechała lewą stronąKobieta jechała lewą stroną
Materiały Policyjne

Funkcjonariusze mieli jednak wątpliwości, czy za jazdę pod prąd odpowiada zwykłe przyzwyczajenie. Postanowili sprawdzić trzeźwość 42-latki. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.

W związku z tym kobieta już straciła „brytyjskie” prawo jazdy, a wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi jej wysoka grzywna, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Masz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiMasz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiCzytaj dalej

Następny artykuł