ZDrogi.pl
Dashcam

Dashcam

Kierowca TIR-a wjechał w tył cysterny. Jego kabina została całkowicie zmiażdżona - Wideo

20 Lipca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

O tym, że skupienie na drodze jest szczególnie istotne, wiadomo nie od dziś. Niestety, ale bardzo często rozkojarzenie, a także chwila nieuwagi może prowadzić do poważnego incydentu. Idealnym przykładem może być wypadek do z udziałem dwóch samochodów ciężarowych, do którego doszło na autostradzie w czeskim Brnie.

Szybkość reakcji, a także trzeźwa ocena sytuacji to niezwykle istotne umiejętności cechujące dobrego kierowcę. Te cechy są szczególnie pożądane w przypadku osób, które codziennie pracują w sektorze transportowym.

Warto podkreślić, że według najnowszych amerykańskich badań aż 78% kolizji i 65% groźnych sytuacji na drodze spowodowanych jest nieuwagą lub rozkojarzeniem kierowcy.

O tym, że jest to niezwykle niebezpieczne zjawisko, świadczy wypadek, do którego już jakiś czas temu na czeskiej autostradzie D2 w Brnie. Samochód ciężarowy z impetem wjechał w tył cysterny.

Na poniższym nagraniu, które zostało zarejestrowane przez innego kierowcę dokładnie widać, że ciężarówka poruszająca za cysterną nie wykazała żadnych oznak hamowania.

Magyar Közút

Piła stołowa mogła zabić pracownika drogowego. Mężczyzna dosłownie oszukał śmierć - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Przerażający może być fakt, że kabina TIR-a tuż po uderzeniu dosłownie się zapadła. Moc zderzenia była tak duża, że pojazdy przemieściły się jeszcze kilkadziesiąt metrów.

Na miejscu zdarzenia bardzo szybko zjawiły się lokalne służby ratunkowe, które rzuciły się na pomoc poszkodowanym. Za pomocą specjalistycznego sprzętu wydobyły kierowcę TIR-a z rozbitej kabiny.

W wyniku wypadku zmiażdżona została zdecydowana większość karoserii. Również elementy zawieszenia mocno odczuły moment zderzenia.

W przypadku cysterny doszło do lżejszych uszkodzeń, aczkolwiek, śmiało można mówić o ogromnym szczęściu, ponieważ nie doszło do jej wybuchu.

Nie wiadomo, w jakim stanie znajdował się kierowca. Nie wiadomo również co było główną przyczyną tego zdarzenia. Wiele wskazuje na to, że kierujący był rozproszony i nie był w stanie przewidzieć rozwoju drogowych zdarzeń.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >