ZDrogi.pl
Dashcam

Dashcam

Kierowca TIR-a wjechał w tył cysterny. Jego kabina została całkowicie zmiażdżona - Wideo

20 Lipca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

O tym, że skupienie na drodze jest szczególnie istotne, wiadomo nie od dziś. Niestety, ale bardzo często rozkojarzenie, a także chwila nieuwagi może prowadzić do poważnego incydentu. Idealnym przykładem może być wypadek do z udziałem dwóch samochodów ciężarowych, do którego doszło na autostradzie w czeskim Brnie.

Szybkość reakcji, a także trzeźwa ocena sytuacji to niezwykle istotne umiejętności cechujące dobrego kierowcę. Te cechy są szczególnie pożądane w przypadku osób, które codziennie pracują w sektorze transportowym.

Warto podkreślić, że według najnowszych amerykańskich badań aż 78% kolizji i 65% groźnych sytuacji na drodze spowodowanych jest nieuwagą lub rozkojarzeniem kierowcy.

O tym, że jest to niezwykle niebezpieczne zjawisko, świadczy wypadek, do którego już jakiś czas temu na czeskiej autostradzie D2 w Brnie. Samochód ciężarowy z impetem wjechał w tył cysterny.

Na poniższym nagraniu, które zostało zarejestrowane przez innego kierowcę dokładnie widać, że ciężarówka poruszająca za cysterną nie wykazała żadnych oznak hamowania.

Magyar Közút

Piła stołowa mogła zabić pracownika drogowego. Mężczyzna dosłownie oszukał śmierć - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Przerażający może być fakt, że kabina TIR-a tuż po uderzeniu dosłownie się zapadła. Moc zderzenia była tak duża, że pojazdy przemieściły się jeszcze kilkadziesiąt metrów.

Na miejscu zdarzenia bardzo szybko zjawiły się lokalne służby ratunkowe, które rzuciły się na pomoc poszkodowanym. Za pomocą specjalistycznego sprzętu wydobyły kierowcę TIR-a z rozbitej kabiny.

W wyniku wypadku zmiażdżona została zdecydowana większość karoserii. Również elementy zawieszenia mocno odczuły moment zderzenia.

W przypadku cysterny doszło do lżejszych uszkodzeń, aczkolwiek, śmiało można mówić o ogromnym szczęściu, ponieważ nie doszło do jej wybuchu.

Nie wiadomo, w jakim stanie znajdował się kierowca. Nie wiadomo również co było główną przyczyną tego zdarzenia. Wiele wskazuje na to, że kierujący był rozproszony i nie był w stanie przewidzieć rozwoju drogowych zdarzeń.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

  • Policja goniła księdza jadącego pod prąd autostradą. Zginął po zderzeniu czołowym - Wideo

  • Kierowca BMW szukał "zaczepki". Nieustannie prowokował nagrywającego - Wideo

  • Potrącił motocyklistę i uciekł. Spalił auto, aby zatrzeć ślady - Wideo

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Piotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Śmierć spotkała go podczas tankowania. Zmiażdżyła go rozpędzona osobówka - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Samochód zaczął płonąć w trakcie jazdy. Policjanci bez wahania wkroczyli do akcji - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Dostarczył przesyłkę pod same drzwi. To, co zrobił później, jest wstrząsające - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Wsiadła za kierownicę, będąc w stanie nietrzeźwości. Ojciec zdecydował się na radykalny krok

Czytaj więcej >

Na drogach

Zagapił się przed przejściem dla pieszych. W ostatniej chwili uniknął najgorszego - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Koszmarny finał bezmyślnego wyprzedzania. 20-latek zginął w strasznych okolicznościach

Czytaj więcej >