Kierowca maseczka
Źródło: zdrogi.pl

Kierowco, czekają cię obostrzenia przy tankowaniu. Łamiąc rozporządzenie narażasz się na surowy mandat

Piotr DutkaPiotr Dutka
9 Października 2020

Kierowcy będą musieli być szczególnie uważni. Wraz z wprowadzeniem w naszym kraju żółtej strefy w życie wchodzą nowe, istotne rozporządzenia. Cała sytuacja jest pokłosiem pandemii koronawirusa Covid-19. Na terenie całego kraju obowiązuje nakaz zasłaniania ust w przestrzeni publicznej.

Kierowco, musisz bardzo uważać! Żółta strefa na terenie całego kraju. Nie zapomnij o tym podczas tankowania swojego auta.

Zgodnie z nowymi obostrzeniami obowiązek zasłaniania ust w przestrzeni publicznej będzie dotyczył nie tylko osób w strefie czerwonej, ale także i w żółtej. Od dnia dzisiejszego, tj. 10 października nakaz ten będzie obowiązywać na terenie całego kraju.

Dzisiaj grzeje:

1. Kierowco miej się na baczności. Złodzieje mają nową metodę by ukraść twój samochód. Wystarczy chwila

2. Na Marsie odnaleziono dziwny "posąg", zdjęcia nie pozostawiają złudzeń. Dzieło kosmitów?

3. Minister Niedzielski nagle wprowadził nową decyzję. Niespodziewany zwrot akcji

Od dnia dzisiejszego obowiązek zasłaniania ust i nosa dotyczy nie tylko komunikacji miejskiej i zamkniętych budynków, ale jest aktywny także w przestrzeni publicznej.

Stacja benzynowa bez względu czy w pobliżu znajdują się inne osoby, nadal pozostaje miejscem publicznym. Wobec tego osoby będą zobowiązane do noszenia maseczki także podczas tankowania samochodu.

Kilkuletnie dziecko wbiegło pod rozpędzonego TIR-a. Dramatyczne sceny na publicznej drodze - WideoKilkuletnie dziecko wbiegło pod rozpędzonego TIR-a. Dramatyczne sceny na publicznej drodze - WideoCzytaj dalej

Warto podkreślić fakt, że niektóre stacje benzynowe umożliwiają uiszczenie płatności za paliwo za pomocą specjalnej aplikacji bez konieczności odchodzenia od dystrybutora. Gwarantuje to bezpieczeństwo oraz minimalizuje szanse zakażenia się wirusem.

Za niestosowanie się do rozporządzenia rządu grozi surowa kara. Mandat za brak maseczki może wynieść 500 złotych. Jeśli policjant skieruje wniosek do sądu, to ten może nałożyć grzywnę do 5 tys. zł. Z kolei sanepid może nałożyć karę w wysokości 30 tys. zł.

Zobacz także:

1. Jednak zmienili zdanie. Rząd ogłosił stan wyjątkowy. Wszyscy zamarli. Wiadomości ze świata

2.Nie żyje legenda polskiego boksu. Przegrał z ciężką chorobą, fani pogrążeni w żałobie

3. Kierowco, jeden szczegół może sprawić, że zapłacisz wysoki mandat. Pamiętaj o tym przy wymianie opon

4. Przerażający wypadek. Nietrzeźwy rowerzysta z impetem wjechał w Mercedesa - Wideo

5. Przerażający wypadek na stacji paliw. Samochód z impetem wjechał w dystrybutor paliwa - Wideo

6. Ogromny smutek i poczucie niesprawiedliwości. Nie żyje 12-letnia dziewczynka, miała wszy przez 3 lata

Następny artykuł