Kierowcy zapłacą za posiadanie Diesla
Źródło: Wybór Kierowców

Kierowco, będzie jeszcze drożej? Wyższy podatek dla właścicieli Diesla. Po kieszeniach oberwą również osoby niemające samochodu

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Sierpnia 2020

Kierowcy, ekolodzy, z każdej strony słychać jak bardzo silniki Diesla są szkodliwe dla otoczenia. Podniesienie akcyzy na olej napędowy znacząco odbije się na wielu zwykłych obywatelach. Podatek od Diesla na własnej skórze odczuje dosłownie każdy.

Kierowco, będzie jeszcze drożej? Podatek od Diesla jest już na horyzoncie

Kolejne kraje wchodzące w skład Unii Europejskiej decydują się na wprowadzenie podatków oraz podwyższeniu akcyz od Diesla. Bardzo szybko taki stan rzeczy, będzie widoczny na polskim podwórku.

Silniki Diesla są w ostatnim czasie ofiarą zmasowanych ataków. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o ekologów czy narwanych aktywistów. Mało osób zdaje sobie sprawę, że takowe jednostki napędowe są montowane nie tylko w zwykłych osobówkach, ale również w samochodach ciężarowych oraz autach dostawczych.

Podwyższona akcyza na olej napędowy wiąże się z realną podwyżką kosztów transportu. Mowa o transporcie żywności, lekarstw, odzieży oraz innych podstawowych towarów, które widoczne są na sklepowych półkach.

Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matkiKoszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matkiCzytaj dalej

Istotnym argumentem, który jest wykorzystywany przeciwko Dieslowi, jest pandemia koronawirusa COVID-19 oraz bezwzględna potrzeba ożywienia państwowych gospodarek. Takie państwa jak Niemcy czy Wielka Brytania zdecydowały się na wprowadzenie specjalnego podatku dla posiadaczy samochodów z Dieslem. Oferują również bonusy dla posiadaczy elektryka.

Niestety na papierze wszystko wygląda idealnie. Świat bez spalin to niby czystsze powietrze. Jednak kolejne akcyzy oraz podatki, znacząco mogą odbić się na nas, konsumentach. Taki stan rzeczy nie ominie osób niemających żadnych pojazdów.

Zobacz także:

1. Wideo-Koszmarny wypadek na A4. Kierowca osobówki dostał zawału podczas jazdy autostradą

2. Mandat za korzystanie z wideorejestratora. W skrajnej sytuacji grozi nam nawet więzienie

3. Policja się nie patyczkuje. Wakacyjny rekord zatrzymanych uprawnień. Jeszcze więcej kierowców straci swoje prawo jazdy

4. Utrata prawa jazdy za... regulację wycieraczek. Nadchodzi rewolucja w przepisach?

5. Szumowski zapowiada wprowadzenie większych obostrzeń. Dotyczy to aż 19 powiatów

Następny artykuł